Samsung Galaxy Note10 ile Beraber Gelen S Pen, Sihirli Bir Asa Vazifeyi Görecek

Samsung Galaxy Note10 ile Beraber Gelen S Pen, Sihirli Bir Asa Vazifeyi Görecek

New York’taki Galaxy Unpacked aktifliğiyle eş zamanlı olarak İstanbul’da asıllaştırılan faallikten bildiriyoruz.

Samsung’un New York’ta tertip ettiği Galaxy Unpacked aktifliğinde herkesin merakla beklediği yeni Galaxy Note10 tanıtıldı. Note serisinin büyük olması dışında onu değişiklerinden ayıran bir özelliği var: S Pen. Samsung, her yıl S Pen’e yeni özellikler katarak bizlere sundu. Note10 ile beraber gelecek olan S Pen’in de bir hayli özelliği mevcut.

Samsung’un yeni amiral gemilerini Note10 ve Note10 Plus’ı tanıttığımız haberlere buradan erişebilirsiniz.

Yeni S Pen sayesinde artık büyülü bir değneğe sahip olacaksınız. Peki bu ne demek? S Pen’inizi telefonunuza değmeden bir hayli operasyon için kullanabileceksiniz. Kameranızı açabilecek, resim modları ayarlayabilecek, fotoğraflarınıza tertip edebileceksiniz. Bununla da kalmıyor: S Pen sayesinde Spotify, YouTube ve değişik medya uygulamalarında telefonunuza değmeden hakimiyet edebileceksiniz.

galaxy note10 s pen

YouTube’da bir video izlerken videonun sesini yükseltip/eksiltebilir veya bir evvelki/sonraki videoya geçebilirsiniz. Spotify’da da aynı biçimde şarkıları kalemi hareket ettirerek değiştirebilir, sesi yükseltip eksiltebilirsiniz.

Uygulama geliştiricileri için S Pen optimizasyonu yapabilecekleri bir platform da geliyor. Uygulama geliştiricileri, kendi uygulamalarını S Pen’in hareket sensörü ile komut soyulabilmesi için tertip edebilecek. Bu uygulamanın ismi SDK olacak.

S Pen’in pili, tek şarjda saatlerce kullanım sunuyor. Şarj etmek için tek yapmanız gereken ise S Pen’i telefonunuza takmak.

galaxy note10 s pen

Samsung’un Pazarlama Müdürlerinden biri olan Drew Blackard, S Pen’i 6 akslı bir jiroskop haline getirdiklerine söyledi. Başka Bir Deyişle S Pen, artık yalnızca bir yazı yazma vasıtayı olmaktan çıkıp tamamen yaratıcılık üzerine yine tertip edilmiş.