Samsung Galaxy Note10 Hakkında Asıl Olması Mümkün 5 Söylenti

Samsung Galaxy Note10 Hakkında Asıl Olması Mümkün 5 Söylenti

Samsung’un Galaxy Note10’u tanıtacağı faalliğe günler kala merakla beklenen amiral gemisi hakkında yaşanan sızıntılar sayesinde bilinen şeyleri bir araya getirdiğimiz yazımıza güzel geldiniz. Reeline bakarsanız Galaxy Note10’dan tek bir telefonmuş gibi bahsetmek doğru olmaz zira Samsung’un S serisinde yaptığı gibi Note10’da da değişik ebatlara sahip telefonlar çıkaracağı öğreniliyor.

Samsung, Galaxy Note10’u çarşamba günü resmî olarak duyuracak. Dilerseniz bizler de sözü fazla uzatmadan Galaxy Note 10 hakkında bugüne kadar yapılmış en akla uyuyan sızıntıları bir araya getirdiğimiz kısma geçelim.

1. Birden fazla Note10 telefonu bizleri bekliyor:

note10

Samsung’un bu yıl 2 adet Note10 çıkaracağı düşünülüyor. Bu telefonlardan ufak olan 6,3 inç, büyük ve geliştirilmiş olan Note10+ ise 6,8 inç’lik bir ekrana sahip olacak. Karşılaştırma yapmak isterseniz S10’un ekranı 6,1 inç, S10+’ın ekranıysa 6,4 inç’ti. Başka Bir Deyişle Note 10’un ekranı, hem S10+’tan hem de Note9’dan ufak olacak. Note10 modellerinin ikisi de Samsung’un Infinity-O ekranına sahip olacak. Başka Bir Deyişle ön kamera ekrana defineli gelecek.

Note10 ve Note10+ arasındaki değişiklikler, sadece ekran ebatlarıyla hudutlu kalmayacak. Her ne kadar iki telefonda da Snapdragon 855 harekâtçı kullanılıyor olsa da Note10+’ın ekipmanında bazı değişiklikler olacak. WinFuture adlı internet sitesinde yapılan sızıntılara göre Note10’da 3.500 mAh kapasitesinde bir pil, 12 W kablosuz şarj, 8 GB RAM ve 256 GB depolama alanı olacak.

Ayrıca Note10’da SD kart yardımı olmayacak. Note 10 Plus ise 4.300 mAh kapasiteli bir pile sahip olacak. Bu pil, kablosuz olarak 20 W eforunda şarj edilebilecek ve bu efor, kabloyla 45 W’a kadar çıkabilecek. Telefonda 12 GB RAM ve 256 GB depolama alanının yanı gizeme STakviyeyi De olacak.

2. Geliştirilmiş S Pen, Note10 serisinin en eforlu silahlarından biri olacak:

note10 s pen

Bildiğiniz üzere Note model bir telefon, kendisine bir S Pen eşlik etmediği zaman sanki yarım kalır. Note10’la beraber gelecek olan S Pen’e ilave edilen yeni özellikler de bu yılki makinelerin dikkat sürükleyen özelliklerinden biri olacak. Söylenene göre kullanıcılar, S Pen’ini telefona değdirmeden havada belli hareketler yaparak telefonu hakimiyet edebilecekler. Bu teknolojinin nasıl çalışacağı ve ne kadar işe verim olacağı şu an için öğrenilmiyor ancak Samsung’un bu mevzuda bir tanıtım yapacağı temenniler arasında.

3. Kameralar, her zamankinden daha iyi performans sergileyecek:

note 10 kamera

Hem Note10’un hem de Note10+’ın 3 adet arka kameraya sahip olması bekleniyor. Bu kameralardan ilki, 12 MP çözünürlüğünde f/1,5 ve f/2,4 diyafram aralığına sahip bir ana lens; ikinicisi,16 MP çözünürlüğünde f/2,2 diyafram sarihliğine sahip bir ultra geniş açılı lens ve sonuncusuysa 12 MP çözünürlüğünde f/2,1 diyafram sarihliğine sahip 2x optik yakınlaştırma özelliği olan bir telefoto lens olacak. Bu arada iki modelde de S10’dan değişik olarak ön tarafta sadece 10 MP çözünürlüğünde bir kamera bulunacak.

4. Note10 serisinin 5G yardımlı değişik versiyonları da piyasaya sürülecek:

note10 5g

Söylenene göre S10’un 5G destekleyen değişik bir versiyonunu çıkaran Samsung, Note acelesi için de aynı taktiği izleyecek. Daha evvel belirttiğimiz gibi Note10, iki değişik ebatta çıkacak ve rivayetler doğruysa iki model için de 5G yardımı olan değişik bir versiyon olacak. Böylece toplamda 4 adet değişik Note10 modeli piyasaya sürülmüş olacak. Bu vaziyetin telefonlar incelenirken kafa karıştıracağı şimdiden emin oluyor.

5. Note10 serisinde kulaklık girişi olmayacak:

note 10 kulaklık girişi

Yeniden eforlu rivayetlere göre Galaxy Note10’da kulaklık girişi bulunmayacağı neredeyse netleşti. Gerçekten de vaziyet böyle olursa Note10, Samsung’un kulaklık girişi kullanmadığı aygıtlar arasına katılacak. Bu vaziyet, ileri yarıyıldaki telefonlarda da kulaklık girişi kullanılmayacağının habercisi olabilir. Kulaklık girişini kaldırmak, artık bir sektör standardı hâline geliyor demek yanlış olmaz. Samsung, bu mevzuda ayakta duran son kaleydi ancak görünen o ki onlar da kulaklık girişi kullanma alışkanlıklarını geride vazgeçmeye hazırlanıyor.