Samsung Galaxy Book S Tanıtıldı: İşte Maliyeti ve Özellikleri

Samsung Galaxy Book S Tanıtıldı: İşte Maliyeti ve Özellikleri

New York’taki Galaxy Unpacked faalliğiyle eş zamanlı olarak İstanbul’da asıllaştırılan aktiflikten bildiriyoruz. Samsung, senenin ikinci Unpacked faalliğinde pek çok simge mahsulünü tanıttı. Galaxy Note10’un başrolde olduğu faallikte, dizüstü-tablet hibriti Galaxy Book S de karşımıza çıktı.

Galaxy Book S, işletmenin geçtiğimiz sene satışa sunduğu Galaxy Book 2’nin yeni versiyonu olarak karşımızdaydı. Makinenin bulunduğu sınıf, Microsoft Surface acelesi gibi hücresel irtibata sahip şahsi bilgisayarlar. Hafif ve harici olarak kalemiyle tablet, klavyesiyle bilgisayar olarak kullanılabiliyor. 

Galaxy Book S, standart tabletlere mukayeseyle son derece yüksek bir ekran gövde oranına sahip. İnce çerçeveleriyle harici olarak tablet gereksinimini karşılarken, nitelikli bir ekran tecrübeyi sunmaya odaklanmış bir mahsul. Harici olarak klavyesiyle beraber görünüm açısından bir dizüstünden farkı yok.

Galaxy Book S’in dikkat sürükleyen istikametleri ve tasarımı:

galaxy book s

Samsung’un Galaxy Note10’da kaldırdığı 3.5 milimetre kulaklık girişi, Galaxy Book S’de kendisine yer buluyor. Bunun dışında makine, uslu telefonların son standardı olan USB-C iletişimine sahip. Başka Bir Deyişle süratli şarj, süratli bilgi aktarımı ve çoklu geçimlilik mevzubahisi. 

Aygıtta bir adet mikrofon girişi bulunuyor. Bu mikrofon hem sesli görüşmelere hem de sesli asistanlara ulaşım sağlıyor. Asistan demişken Samsung’un büyük ısrarla sunmaya devam ettiği Bixby, Galaxy Book S’ ile beraber, ülkemizde hâlâ kullanılmayan Cortana’ya rakip olarak geliyor.

galaxy book s

Sony’nin şahsi bilgisayar sınıfında efsaneleşen Vaio serisindeki tasarım çizgileri, Galaxy Book S’in çağdaş hatları içerisine yedirilmiş gidişatta. Geçmişe göz kırpan bu dizayn, yaşı yüksek kullanıcıları da yeni teknolojilere çağırıyor. Çünkü hâlâ hibrit aygıtları arz eden şahıs rakamı çok çok az. 

Samsung’un klavye dizaynında daha önceki MacBook standartlarına göz kırptığını görüyoruz. İnce, düz ve dörtgen biçimde son derece kolay görünen klavye tuşları, yazı işlerinde kullanıcıların başını ağrıtmaz. Umarız Apple’ın yeni MacBook klavyelerinde yaptığı yanılgılar Galaxy Book’un devamı için mesele yaratmaz. 

Galaxy Book S ekranı:

galaxy book s

 

Galaxy Book S, uslu telefonlarda bulunan operasyoncu yongası Snapdragon 8cz ile çalışıyor:

Son senelerde mobil harekâtçıların ciddi biçimde efor kazanması, onları uslu telefonlardan daha farklı aygıtlarda da göreceğimize en hoş işaretti.

Mobil operasyoncuları şahsi bilgisayarlarda kullanmanın getirdiği bir değişik ehemmiyetli avantaj ise hücresel bilgi. Galaxy Book S, tıpkı bir telefon gibi sesli aramalara, SMS gönderimine ve elbette tek başına mobil internet kullanımına uygun. 

5G devriminin kapıda olduğunu düşünürsek, otonom internet iletişimine sahip şahsi bilgisayarların, Galaxy Book S gibi makinelerle yaygınlaşacağını da görebiliriz. 5G, 

Windows ve Samsung’un Galaxy Book S’teki güçbirliği:

Galaxy Book S, Microsoft’un Surface Book serisine rakip ama yeniden de Windows 10 kullanıyor. Uslu telefonlar mevzusunda Google ile ortaklığını sürdüren Samsung, şahsi bilgisayarlar mevzusunda tarafını Windows 10’dan yana kullanıyor. 

Windows 10, son senelerde aldığı aktüelleştirmelerle, mobil alana hibrit aygıtlar üzerinden dağılacağını zati muhakkak etmişti. Galaxy Book S, bu açıdan bakıldığında hem rakip hem de Microsoft’un en büyük arkadaşı. Bulut tabanlı tecrübelerin ön tasarıya çıkacağı yeni jenerasyon işletim sistemleri de müddeti geldiğinde Galaxy Book S gibi makinelerde kullanılabilecek.

Galaxy Book S teknik özellikleri:

Ekran: 13 inç, 1920×1080 Full HD, TFT, 10 ayrı nokta çoklu-dokunmatik Yonga seti: Qualcomm Snapdragon 8cz 7nm 64-bit Octa-core operasyoncu Max. 2,84 GHz + 1,8GHz Ön kamera: 720p HD RAM: 8 GB Depolama: 256 GB / 512 GB MicroSD: 1 TB’a kadar takviyeli Bağlantı: LTE Cat.18, Type-C, Nano SIM, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac 2,4/5GHz, Bluetooth v5.0, GPS Batarya: 42Wh, 23 saat direniyor  Suya ve toza dayanıklılık:  Ses: AKG stereo hoparlör, Dolby Atmos Ağırlık: 0,99 kilogram Sensörler: Parmak izi sensörü, klavye arka ışık sensörü İşletim sistemi: Windows 10 Home/Pro Windows Hello: Var

galaxy book s

Galaxy Book S maliyeti ve satış tarihi:

Galaxy Book S’in maliyeti 999 dolar olarak söylendi. Makine Türkiye’de Ekim ayından itibaren satışta olacak. Galaxy Book S hakkında daha ayrıntılı içerikleri ve en aktüel haberleri sunmaya devam edeceğiz.

Gelişmelerden daha süratli haberdar olmak için Webtekno mobil uygulamasını alttaki iletişimlerden indirebilirsiniz:

WebteknoİNDİR WebteknoİNDİR