Samsung Galaxy A50, Dayanıklılık Testinden Zaferle Geçti Video

Samsung Galaxy A50, Dayanıklılık Testinden Zaferle Geçti Video

Galaxy A50 ilk bakışta premium bir aygıt izlenimi vazgeçse de gövdesi plastikten ve ekipmanları da orta segment seviyelerinde. Bu plastik gövde, bükülme testinden geçmiş olsa da çizilme testinde aynı zaferi gösteremedi. Dolayısıyla bir A50 sahibiyseniz telefonunuzu anahtarlarınızla aynı yere koymamaya dikkat edin.

Makinenin Gorilla Glass 3 ile korunan ekranına yapılan çizilme testinde de oranla galibiyetli bir neticeyle ufaladığını söyleyebiliriz. Dokuza ufalayan ekran çizilme testinde ekranın altıncı seviyede küçük çizilmelere yedinci seviyedeyse derin çizilmelere maruz kaldığı görülüyor. Telefonun arka tarafında bulunan kameralar ise sırça ile korunuyor ve dayanıklılık mevzusunda misyonunu yerine getirdiği söylenebilir.

Ekran üzerindeki bir öbür dayanıklılık testi de aleve dayanıklılık. AMOLED ekranın 30 saniye süresince ateş testine katlandığı görülüyor. Telefonda bulunan ekrana defineli parmak izi okuyucu sensör de yedinci seviye çizilme testine maruz kalmasına karşın gayet meselesiz bir biçimde çalışıyor.

Gizeme dayanıklılık testine gelindiğindeyse telefonun gayet iyi bir iş çıkardığı söylenebilir. Plastik gövdesine karşın Galaxy A50, işlevselliğinden rastgele bir şey kaybetmiyor. Genel olarak telefonda bir eğilme yaşansa da makinenin dokunmatik ekranında rastgele bir işlev kaybı ortaya çıkmıyor.