Saf Android ile Gelen Daha Önceki Moda Amiral Gemisi LG Q9 One Duyuruldu

Saf Android ile Gelen Daha Önceki Moda Amiral Gemisi LG Q9 One Duyuruldu
LG, daha önceki moda amiral gemisi özelliklere sahip yeni uslu telefonu LG Q9 One’ı ülkesi Güney Kore’de tertip edilen tanıtım faalliği ile duyurdu.

Güney Koreli teknoloji devi LG, Q sersinin en yeni modeli olan LG Q9 One’ı fotoğrafı olarak tanıttı. Çentikli tasarımı sayesinde kullanıcılara oldukça yüksek bir ekran/gövde oranı sunan aygıt, QHD+ ekranı sayesinde de özellikle video ve oyunlarda üst seviye görüntü niteliği sağlamayı muvaffak oluyor.

Koliden Android Pie işletim sistemi ile beraber çıkan LG Q9 One, isminden de anlaşılabileceği gibi Android One platformuna abone bir aygıt. Q9 One’ın tek bir arka kamerası ve bu arka kameranın altına konumlandırılmış fiziksel bir parmak izi tarayıcısı bulunuyor. Bu tarayıcı aynı zamanda Google Asistan’ı uyandırmak için de kullanılıyor.

LG Q9 One

Snapdragon 835  harekâtçı 4GB RAM, 64GB depolama 6,1 inç QHD+ 1440×3120 piksel ekran 16MP, f/1.6 diyaframlı arka kamera 8MP ön kamera 3.000mAh pil Bluetooth v5.0, NFC, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, FM radio IP68 ve MIL-STD-810G sertifikası

Tanıtımı Güney Korede asıllaşan LG Q9 One’ın hangi pazarlarda satışa sunulacağı öğrenilmese de şu an için sadece LG’nin anavatanında satışa sunulacağını söyleyebiliriz. Aygıtın mahallî maliyeti takribî 2.815 TL olarak söylendi.

Kaynak : https://gadgets.ndtv.com/mobiles/news/lg-q9-one-android-one-phone-with-16-megapixel-camera-launched-price-specifications-1992071