Riot Games’in Yeni Oyunu ‘Project A’yı Daha Önceki Profesyonel CS:GO Oyuncusu Test Etti

Riot Games’in Yeni Oyunu 'Project A’yı Daha Önceki Profesyonel CS:GO Oyuncusu Test Etti

League of Legends oyunuyla dünyayı kasıp kavurmaya devam eden Riot Games, geçtiğimiz aylarda FPS oyuncularını coşturan mükemmel bir sürpriz yapmıştı. İşletme, 2019 senesinin ekim ayında 10. sene kutlamaları çerçevesinde geliştirme düzeyinde olan Project A’yı duyurmuştu.

Riot Games, ekim ayında yaptığı ilanda bize oyundan da bir parça göstermeyi umursamama etmedi. İşletme, ilan videosunda reyin içi görüntülere yer verdi ve oyunda bulunacak mekaniklere de göz atmamızı sağladı. Bir Hayli oyuncuya göre Riot’un Project A’sı, Counter Strike: Evrensel Offensive ve Overwatch’ı buluşturan bir reyin olacaktı.

Daha Önceki profesyonel CS:GO oyuncusundan Project A yorumu:

project a

Riot Games’in Project A’sını daha evvel dinlememiş olanlar, Riot tarafından yayınlanan ve yazımızın altında bulunan videoyu izleyebilirler. Riot Games, Project A için rastgele bir çıkış tarihi vermedi. Elbette oyuncular da Riot’un yeni projesini coşkuyla bekliyor. Peki reyin çıkana kadar bu oyunla ilgili hiçbir şey dinlemeyecek mıydık? 

Project A ile alakalı gelen en son bilgi Riot tarafından değil, daha önceki profesyonel CS:GO oyuncusu Henry “HenryG” Greer’dan geldi. Henry, Riot Games tarafından Project A’yı sınaması için firmanın Avrupa’daki bürosuna davet edildi. Ardından da bu reyin hakkındaki görüşlerini paylaşmak için Riot’un iznini aldı.

Henry, Twitter’dan paylaştığı Project A yorumlarında hakikatinde oyuncuların da yaptığı “Overwatch ve CS:GO karması” yorumunu onayladı. Henry, Project A’nın 5’e 5, daha çok CS:GO’ya benzeyen bir ‘tactical shooter‘ oyunu olduğunu ve oyunun Overwatch ve Apex Legends gibi şahsiyet tabanlı FPS ögeleri barındırdığını söyledi.

Project A ile alakalı yorumlarına devam eden Henry, oyunun CS:GO gibi bir ekonomi sistemine sahip olduğunu ve oyundaki maharetlere fazla bel bağlamadan da hoş zaman geçirilebileceğini paylaştı. Henry’nin yorumlarını gören oyuncular da Riot’un yeni projesini merakla gözler oldu.