Resminizi 3 Ebatlı Video Reyin Kişiliğine Dönüştüren Suni Akıl

Resminizi 3 Ebatlı Video Reyin Kişiliğine Dönüştüren Suni Akıl

Suni akıl teknolojileri son birkaç yıldır maharetlerini sergilemeye sarih sarih başladı. Geleceğin teknolojisi olarak adlandırılan suni akıl, günümüzde özerk vasıtalardan tutun deep fake videoların oluşturulmasına kadar pek çok alanda kullanılabiliyor. Şimdi bahsedeceğimiz suni akıl teknolojisi, suratınızı 3 ebatlı bir video reyin kişiliği haline getirebiliyor.

Mühendisler tarafından geliştirilen bu suni akıl vasıtasının artta, Çin’in popüler oyunlarından bir tanesi olan “Justice Online”ın geliştirici takımı NetEase bulunuyor. Yarısı NetEase çalışanları yarısı da işletme dışından getirilen uzmanlardan oluşan bir takım tarafından oluşturulan bu suni akıl vasıtayı, 1 milyondan fazla Çinli oyunsever tarafından da etkin olarak Justice Online oyununda kullanılabiliyor.

Yapay Zeka

Derin bilme teknolojisine sahip olan bu suni akıl vasıtayı, reyin motorundan gelen bilgilerle asıl bir resmi mukayese eterek ortaya meblağlı bir netice koyuyor. Bu suni akıl vasıtayı asıl insan suratlarının saç modeli, kaş yapısı, sakal yapısı, dudak yapısı ve göz gibi ehemmiyetli ögelerini alarak bir reyin kişiliğine dönüştürüyor. 

Ancak bu suni akıl vasıtasını eşsiz kılan bir özelliği var. Bu özellik, suni akıl vasıtasının kullandığı usulle alakalı. Eş vasıtalarda suni akıl, insanların cilt yapısını bir ağ gibi düşünerek hareket ediyor ancak NetEase’in oluşturduğu bu suni akıl teknolojisinde bu teknik kullanılmıyor. Bu suni akıl vasıtayı, asıl bir insan suratını reyin kişiliğine çevirebilmek için insanların kemik yapısından yararlanıyor. Başka bir deyişle bu suni akıl, insan suratını modellemek için evvel kemik yapısını irdeliyor. Ardından da bireylerin genel surat özelliklerini kullanıyor ve ortaya, aşırısıyla reelci olan reyin şahsiyetlerini çıkarıyor.

yapay zeka

Bu suni akıl vasıtasının öbür reyin işletmeleri tarafından da satın alınması halindeyse özellikle RPG cinsindeki oyunlarda GTA 5’in online modu bu suni akıl vasıtasının kullanılabileceği en popüler yer olabilir. yeni bir devrim yaşanabilir. Hatta daha geniş bir biçimde düşünmek gerekirse, kişilik oluşturma operasyonlarının yapıldığı tüm oyunlarda bu suni akıl vasıtayı kullanılabilir.