Red Dead Redemption 2’de Bulabileceğiniz En İyi 10 Easter Egg

Red Dead Redemption 2’de Bulabileceğiniz En İyi 10 Easter Egg

5 Kasım’da bilgisayar oyuncularıyla buluşan Red Dead Redemption 2, her Rockstar Games oyunu gibi bir hayli easter egg ile dolu. Rockstar oyunlarını bir anlamda üst seviyeye taşıyan ve reyin zamanını artıran bir özellik de zati bu easter egg’ler oluyor.

Peki bilgisayar versiyonuna gelen Red Dead Redemption 2’deki easter egg’leri nasıl bulabileceğinizi öğreniyor musunuz? İşte sizin için bir kılavuz oluşturduk ve oyunun sırlarına erişmeniz için en basit yolu kavrattık. İşte Red Dead Redemption 2’de bulunan en iyi 10 easter egg ve yerleri.

Anekdot: Yazımızın bazı kısımları spoiler kapsamaktadır.

1. UFO:

red dead redemption 2 ufo

UFO olmayan bir Rockstar Games oyunu var mıdır bu dünyada? Red Dead Redemption 2 de Rockstar’ın bu saplantısından kısmetini aldı. Oyunda UFO’yu görmek ise azıcık uğraş gerektiriyor. Gelin anlatalım.

Öncelikle New Hanover’de, Emerald Station’ın kuzeyinde ve Heartland Overflow’un kuzeydoğusundaki minik kulübeye gidiyorsunuz. İçeride bir anekdot göreceksiniz. Ardından Mount Shann’ın tepesine çıkın. Burada taşlardan yapılmış abide gibi bir şeyle karşılaşacaksınız. Gece saatlerinde yine bahsettiğimiz kulübeye gittiğiniz zaman kulübenin içi yeşil bir ışıkla aydınlanacak ve semanda da bir cisim belirecek.

2. Kocaayak’ın iskeleti:

red dead redemption 2 kocaayak

Mount Shann’a tırmanırken doruğa vardığınızda gözünüz tünemiş bir kartal arasın. Kartal olduğu yerden kalkacaktır. Ardından sol taraftaki yolu takip edin ve nebat örtüsünün arda geçin. Karşınıza Kocaayak’ın iskeletini barındıran bir mağara çıkacak.

3. Manbearpig:

red dead redemption 2 manbearpig

Van Horn Trading Post yakınlarındaki bir kulübede insan, ayı ve domuz karması bir mahlukatla karşılaşacaksınız. Mahlukat, duvara çivilenmiş şekilde kulübenin içinde bulunuyor.

4. The Night Folk:

red dead redemption 2 the night folk

Night Folk, Red Dead Redemption 2’de yer alan zombi eşi mahlukatlardır. Bu mahlukatları görmek için gece Bluewater Marsh’a gidin. Yolda karşınıza asılmış insanlar ya da ağlayan bir bayan çıkabilir. Bunlardan rastgele birisiyle etkileşime geçtiğinizde Night Folk gölgelerden çıkacak ve sizi öldürmeye çalışacaktır.

5. Tuvaletteki bayan:

red dead redemption 2 tuvaletteki kadın

Braithwaite Manor’daki zincirlenmiş tuvalete yanaşırsanız içinde bulunan bir kadının anlamsız şeyler söylediğini dinleyeceksiniz.

6. Donkey Lady:

red dead redemption 2 donkey lady

Red Dead Redemption’ın ilk oyununda eşek kafasına sahip bir bayanla karşılaşıyordunuz. Serinin ikinci oyunu da Two Crows’ta bulunan bir figürle bu bayana bir atıfta bulunuyor. Bayanı değirmenin orada görebilirsiniz.

7. The Strange Man:

red dead redemption 2 strange man

The Strange Man, Mattock Pond’un yakınlarında, Kamassa River’ın oralarda bulunuyor ancak oraya gittiğinizde bu adamın sadece şapkasını göreceksiniz. Oyunu %100 olarak tamamladıktan sonra aynı yere giderseniz fotoğrafın bitirildiğini fark edeceksiniz. Aynaya baktığınız taktirde ise bir anlığına arkanızda Strange Man belirecek.

8. Aberdeen Pig Farm:

red dead redemption 2 aberdeen pig farm

Pig Farm, oldukça esrarengiz bir yer. Buradaki kardeşlerle yemek yediğiniz takdirde kendinizi toplu bir kabirde bulacaksınız. Hakikatinde bu kardeşler, hakikat bir Amerikan ailesi olan Benders ailesine bir yollama. RDR 2’nin oyundaki zamanıyla aynı tarihlerde bu aile, bir hayli insanı öldürüp bir çukura attı.

9. Hobbit konutu:

red dead redemption 2 hobbit

Bacchus Station’a gittiğiniz sırada karşınıza bir tepenin içine yapılmış bir konut çıkacaktır. Bu konut, The Hobbit yapıtına bir yollamadır.

10. Hershel’ın çiftliği:

red dead redemption 2 hershelin çiftliği

The Walking Dead hayranları, Hershel’ın çiftliğini kesinlikle anımsayacaklardır. Red Dead Redemption 2’de de bu çiftlik bulunmakta. Ayrıca bu çiftlikte geçen dokunaklı bir sahnenin de yer aldığı o kapıda ‘STAY OUT PLAGUE Yanaşma, hastalık var’ yazısı bulunmakta.