Red Dead Redemption 2 PC Versiyonunun Sistem Lüzumları ve Türkiye Maliyeti Belirli Oldu

Red Dead Redemption 2 PC Versiyonunun Sistem Lüzumları ve Türkiye Maliyeti Belirli Oldu

İlk oyunu konsol platformlarına özel olarak üretilen Red Dead Redemption serisinin devam oyunu Red Dead Redemption 2, günümüzden takribî 1 sene evvel, 2018’in ekim ayında piyasaya sürülmüştü. İlk etapta sadece konsol kullanıcılarına özel oyunun PC versiyonunun geleceği de bir müddettir konuşuluyordu.

Uzun bir bekleyişin ardından geçtiğimiz günlerde nihayet beklenen haber gelmiş ve oyunun PC platformuna geleceği doğrulanmıştı. Bugün haysiyetiyle devasa sarih dünya haritası ve hakikatçi grafikleriyle oyunculardan bütün puan alacak oyunun sistem lüzumları ve ülkemiz için tanımlanan satış maliyeti ortaya çıktı.

Red Dead Redemption 2 sistem lüzumları

Red Dead Redemption 2 Sistem Gereksinimleri

Red Dead Redemption 2, reyin motoru olarak Rockstar Advanced Game Engine’i kullanıyor. Bu noktada oyunu akıcı bir biçimde oynamak için eforlu bir sisteme gerekduyuluyor. Natürel ki oyunun değişik sistemlerde ve ekran kartlarında nasıl bir performans vereceğini ancak ilerleyen günlerde görebileceğiz. Ancak Rockstar, oyunu çalıştırmak için gereken asgari ve ideal sistem lüzumlarını duyurdu. Belirtilen ihtiyaçlar arasındaki en dikkat sürükleyen nokta ise oyunun gerektirdiği yüksek depolama alanı oldu.

Red Dead Redemption 2 asgari sistem lüzumları:

Windows 7 64 Bit Intel Core i5 2500K 3.3 GHz / AMD FX-6300 AMD Radeon R9 280 / NVIDIA GeForce GTX 770 2 GB VRAM 8 GB RAM 150 GB depolama alanı

Red Dead Redemption 2 önerilen sistem lüzumları:

Windows 10 64 Bit Intel Core i7 4770K 4 Core 3.5 GHz / AMD Ryzen R5 1500X AMD Radeon RX 480 4 GB / NVIDIA GeForce GTX 1060 6 GB VRAM 12 GB RAM 150 GB depolama alanı

Red Dead Redemption 2 maliyeti

Red Dead Redemption 2 fiyat

Rockstar Games, Red Dead Redemption 2’nin PC versiyonunu 9 Ekim haysiyetiyle kendi reyin platformu Rockstar Launcher üzerinden ön siparişe sundu. Rockstar Launcher’ın yanı gizeme RDR2, ilerleyen günlerde Epic Store, Humble Store veya Greenman Gaming üzerinden de sipariş edilebilir olacak. Oyunun Steam satışları ise aralık ayında başlayacak.

Red Dead Redemption 2 Special Edition: 299 TL

Red Dead Redemption 2 Ultimate Edition: 379 TL

Natürel ki bu maliyetler, ön siparişe özel olarak indirimli olarak tanımlanmış maliyetler ve ilerleyen günlerde çoğalabilir. Son olarak oyunu ön sipariş evresinde satın almak istemeyenlerse 5 Kasım’a kadar beklemek zorunda kalacaklar.