RAM Katili Uygulamaları Arınan En İyi Fiyatsız 5 Android Uygulama

RAM Katili Uygulamaları Arınan En İyi Fiyatsız 5 Android Uygulama

Uslu telefonların en büyük problemlerinden bir tanesi pil vakitleri. Hiçbir kullanıcı uslu telefonunu günde birkaç kere şarj etmek istemiyor ancak bu gidişat ne yazık ki önlenemiyor. Özellikle de telefonun kullanılmaya başlamasından bir müddet sonra uslu telefonların pil vakitleri hem bataryaların kapasitelerinin eksilmesi hem de daha önceki uygulama enkazlarının çoğalması sebebiyle iyiden iyiye kısalıyor.

Ancak Android işletim sistemine sahip olan uslu telefonlar için geliştirilmiş olan bazı uygulamalar, pil zamanına az da olsa bir tesir yapabiliyor. Bu uygulamalar, arka tasarıda kesintisiz olarak çalışan uygulamaları devre dışı vazgeçerek telefonun boştayken dahi harcadığı eforu eksiltmeye çalışıyorlar. Bu haberimizde, 2019 senesinin bu mevzudaki en iyi 5 uygulamasından bahsedeceğiz.

android uygulama

2019 senesinin en iyi 5 arka tasarı arınma uygulaması:

1. KillApps

KillApps

KillApps adlı bu uygulama, uslu telefonunuzda çalışır vaziyette bulunan uygulamaları kapatmanızı sağlıyor. RAM boşaltma operasyonunu da yapabileceğiniz bu uygulama sayesinde hem uslu telefonunuz daha rahat bir biçimde çalışıyor hem de pil kullanımı optimize edilmiş oluyor. Üstelik bu uygulama, CPU ve GPU kullanımlarını da düşürerek telefonun soğumasını sağlıyor.

KillApps : Close all apps runningİNDİR

2. Task Killer

Task Killer

Yavaşlayan bir telefonu süratlendirmek için önerilen uygulamalardan bir tanesi de Task Killer. Bu uygulamayı kullanarak telefonunuzun arka tasarısında çalışan uygulamaları teker teker ya da hepsini birden durdurabilirsiniz. Bu operasyon, daha uzun bir kullanım ihtimali sunacaktır. Ayrıca istemediğiniz uygulamaları kalıcı olarak yok saymanıza ihtimal tanıyan bu uygulama, CPU sıcaklığı ve mevcut hafıza kullanımı gibi ayrıntılara ulaşmanıza da ihtimal sağlıyor.

Task KillerİNDİR

3. Taskmanager

Taskmanager

Bu uygulama da ilk iki uygulama gibi arka tasarıda çalışan uygulamaları idareyebilmenize ihtimal sağlıyor. Değişik tema renkleriyle de kullanabildiğiniz bu uygulamayla yok sayma listeleri oluşturabilir, istemediğiniz uygulamaların çalışmasına idareyebilirsiniz.

TaskmanagerİNDİR

4. Greenify

Greenify

Greenify uygulaması eşlerine göre azıcık daha değişik çalışıyor. Bu uygulama, arka tasarıda çalışan harekâtları tamamen durdurmak yerine bekletme moduna alıyor. Bu sayede uygulamalar bütün olarak kapanmamış olsa dahi en azından boşta duran telefonunuz, durduk yere efor tüketimi yapmıyor.

GreenifyİNDİR

5. Advanced Task Manager

Advanced Task Manager

RAM arınma gibi pek çok operasyonu asıllaştırabileceğiniz bu uygulama, harekâtları hem otomatik hem de manuel olarak yapabilmenize ihtimal sağlıyor. Bu uygulamada, Android işletim sistemine sahip olan telefonunuz için iyi bir süratlendirme uygulaması olarak listemizde kendisine yer buluyor.

Advanced Task ManagerİNDİR

Bu uygulamalardan rastgele bir tanesi, Android telefonunuzun hem performansında hem de pil zamanında iyileştirmeler yapacaktır. Şayet böyle bir uygulama kullanmak isterseniz, bu beş uygulamadan bir tanesini seçebilirsiniz.