PUBG’ye Yeni Bir Harita ve Devrilebilir Etraflar Gelecek

PUBG'ye Yeni Bir Harita ve Devrilebilir Etraflar Gelecek

PUBG’nin 5. Sezon’u bugün 14 Ocak sona ererken, battle royal oyununun arttaki geliştiriciler, yeni özellikler ve içeriklerle karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. PUBG fotoğrafı Twitter hesabından yapılan yeni paylaşımlar, oyuna yakında yeni bir haritanın gelebileceğini ortaya koyuyor.

Öncelikle fotoğrafı PUBG Twitter sayfası, dün dağlık bir çöl bölgesi ve mağarada minik bir üs gibi görünen iki görüntü paylaştı. Paylaşımda, “Süratli ve suskun. Şimdiye kadarki en ölümcül.” ifadeleri yer aldı. Ayrıca takipçiler, ekran görüntüsündeki işaretlerden birinin Arapça olduğunu ve haritanın Orta Doğu veya Kuzey Afrika’da olabileceğini düşündüler. İşte PUBG’nin yeni haritasından paylaşılan ilk görüntüler:

pubg yeni harita

pubg yeni harita

PUBG’nin Japonya hesabından paylaşılan bir değişik görüntüde de, aynı haritanın bir parçası olan binanın içinde savaşan şahsiyetler görülüyor. Bu ekran görüntüsünde, duvarlardaki kurşun delikleri ve yapısal zararlar göze çarpıyor. Başka Bir Deyişle PUBG’ye Battlefield veya Rainbow Six Siege gibi devrilebilir etraflar gelecek diyebiliriz. PUBG tarafından oyuna C4’ün geleceğini gösteren, ancak daha sonra silinen Facebook paylaşımı da bununla iletişimli olarak açıklanıyor.

Duvarlardaki kurşun deliklerini gösteren ve PUBG’ye devrilebilir civarların geleceğinin ipucunu veren paylaşım:

Tüm bunların yanı gizeme PlayerIGN isimli bir kullanıcı, PUBG’nin yeni haritasına dair özelliklerden daha aşırısına değiniyor. Kullanıcı, Sezon 6’nın ‘Shakedown’ olarak adlandırılacağını, yeni haritanın 2v2 olacağını ve ‘Black Zone’ Kara Bölge ismi verilen yeni bir mekaniği kapsayacağını iddia ediyor.

İddiaya göre Black Zone, kırmızı alandan daha vicdansız olacak ve içindeki tüm binaları yok edecek. Bu noktada elbete yeniden devrilebilir etraflara dikkat çekiliyor. Sızdırılan bilgiler henüz doğrulanmamış olsa da, PUBG’nin paylaştığı görüntüler, bu iddiaların hakikat olabileceğini düşündürüyor.