PUBG Mobile Lite, Nihayet Türkiye’de İndirilebilir Vaziyette

PUBG Mobile Lite, Nihayet Türkiye’de İndirilebilir Vaziyette

PUBG, piyasaya sürüldüğü ilk günden beri oyunseverlerin favorisi olmuş vaziyette. Oyunun hem sıradan versiyonu hem de uslu telefonlar için geliştirilen Mobile versiyonu tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de oyunseverler tarafından büyük bir alaka görüyor. Bu alakanın da farkında olan firma, yeniliklerine Türkiye’yi de dahil etmeyi bakımsızlık etmiyor.

PUBG’nin bilgisayar versiyonunun yanı gizeme uslu telefonlar ve tabletler için geliştirilmiş olan Mobile versiyonunun da ağır bir yapısının olduğunu söylemek olası. Bu oyunu nitelikli bir biçimde oynamak için iyi bir oyuncu bilgisayarı veya reyin odaklı geliştirilmiş bir uslu telefonunuzun olması gerekiyor. Bu gidişatın farkında olan geliştirici takım ilk olarak, geçtiğimiz aylarda PUBG’nin bilgisayarlar üzerinden oynanabilen ve daha hafif bir versiyonu olan PUBG Lite’ı duyurdu. İlanlar kapsamında oyuna ulaşım sağlayan ilk ülkelerden bir tanesi de Türkiye oldu.

pubg mobile lite

Geliştirici takım şimdiyse PUBG Mobile’ın Lite versiyonunu hazır hale getirdi. Geliştirici işletmenin, üstün teçhizatsal özelliklere sahip olan uslu telefonlardan alınan reyin neşesinin, orta veya düşük seviyedeki uslu telefonlarda da alınması için başlatmış olduğu bu çalışma artık ülkemizdeki Google Play uygulama mağazasından da indirilebiliyor. PUBG Mobile Lite, daha çok 2 GB ve altında RAM’e sahip olan uslu telefonlar için öneri ediliyor ve uslu telefonlarda çok ufak depolama alanını işgal ediyor.

Şayet sizlerde orta veya giriş seviyesinde bir uslu telefona sahipseniz, PUBG Mobile’ın Lite versiyonunu indirerek bu popüler oyuna dahil olabilirsiniz. Oyunu, hemen altta bulunan iletişimi kullanarak uslu telefonunuza indirebilirsiniz.

PUBG MOBILE LITEİNDİR