Posta Ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü, 2019’da Drone ile Kargo Dağıtmaya Başlayacak

Posta Ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü, 2019'da Drone ile Kargo Dağıtmaya Başlayacak
Posta Ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğünde drone ile kargo teslimatı yarıyılı başlıyor. Kaptan şehir olarak Ankara’da başlayan drone ile kargo dağıtımı İstanbul ve İzmir’de de yaygınlaştırılacak.

Posta Ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü İdare Heyeti Başkanı Kenan Bozgeyik, Posta Ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü’nin her sene rekor kırarak geliştiğini ve 2019’dan da oldukça umutlu olduklarını belirtirken, kargo taşımacılığında da drone yarıyılına başlayacaklarını ifade etti.

Müessesenin paradigma farklılığına giderek hizmeti yurttaşın ayağına getirmeyi tasarladıklarını dile getiren Bozgeyik, “Bunu yaparken de öncelikle mobil taşıtlarımızı sahaya çıkarttık. Mobil taşıtlarımızla bir tarafta erişemediğimiz, ulaşamadığımız noktalar varsa oralara gitmeyi amaçlıyoruz.” dedi.

Yurttaşların kargolarını istedikleri yerde, istedikleri zamanda, kendilerine sevk edilen özel parola aracıyla alabileceğini ifade eden Genel Müdür Bozgeyik, yerli ve ulusal Kargomatik aygıtlarından 100 tanesinin kaptan şehir olarak Ankara’ya yerleştirildiğini söylerken, İstanbul ve İzmir’de de bu projenin yaygınlaştırıldığını ifade etti.  

Posta Ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü’nin sihrime trendinin her sene rekor kırdığını söyleyen Bozgeyik, laflarına şöyle devam etti: “2019’dan çok umutluyuz. Sihrime trendimiz son senelerde her sene rekor kırarak hakikatleşiyor. Posta Ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğünün sihrime sürecinin bu sene de başka bir rekorla sonuçlanacağına Posta Ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü ailesi olarak inancımız bütündür. Allahın İzniyle drone ile kargo taşımacılığını bu sene başlatmış olacağız.”

Kaynak : https://tr.sputniknews.com/turkiye/201902111037593613-posta ve telgraf teşkilatı genel müdürlüğü-drone-kargo-dagitimi/