Pokémon Sword & Shield’ın, Yeni Pokemonları Gösteren Fragmanı Yayınlandı

Pokémon Sword & Shield’ın, Yeni Pokemonları Gösteren Fragmanı Yayınlandı

Önümüzdeki Kasım ayında yayınlanacak yeni Pokémon oyunu Pokémon Sword & Shield’dan yeni fragman yayınlandı. Yayınlanan fragmanda Weezing, Zigzagoon ve Linoone’nin Galarian versiyonu ile beraber birkaç yeni Pokémon da yer aldı.

Fragmanda gösterilene göre Zigzagoon ve Linoone’nin Galarian versiyonlarının ikisi de siyah ve beyaz renklerine sahipler. Ayrıca Linoone’ye yeni bir evrim daha ilave edildi. Linoone artık Obstagoon’a evrilecek. Fragmanda yer alan Pokémonlardan biri de Pikachu’ya benzeyen yeni bir Pokémon idi: Morpeko. Morpeko, Elektrikli cins olan “Full Belly” ve karanlık cins olan “Hangry” formlarına sahip.

Ancak gerçek alakamızı sürükleyen Pokémon ise Weezing’in Galarian versiyonu.

Pokemon Sword & Shield

Weezing, ilk jenerasyon Pokémonlarından biridir ve zehirli bir Pokémondur. Koffing’den evrilmektedir. İsimleri hırıltı anlamına gelen “Wheezing” sözcüğünden türetildiğinden ve aralıksız duman çıkardıklarından usumuzda misal alınmayacak tutumları çağrıştıran bir tipe sahiptirler. Weezing’in yeni versiyonu Galarian Weezing ise görünüşüyle bu algıyı çok daha başka yerlere taşımış. Suratlarında dumandan alana gelen yeşil sakallara ve kafalarında fabrika bacası gibi tüten bacalara sahipler.

Galarian Weezing yalnızca zehirli bir cins değil, aynı zamanda peri cinsi olarak geliyor. Yeni Pokémon’da bulunan bazı hareketler ise şöyle: Aromatic Mist, Floral Healing ve Nature’s Madness.

Pokémon Sword & Shield, 15 Kasım’da Nintendo Switch’e platformunda piyasaya sürülecek.