Oppo, Kaydırılabilir Kameraya Sahip Bir Telefonun Tescilini Aldı

Oppo, Kaydırılabilir Kameraya Sahip Bir Telefonun Tescilini Aldı

Oppo, Dünya Fikrî Mülkiyet Teşkilatı’nden geçtiğimiz Cuma yeni bir tescil aldı. Tescili alınan makine, yeni yeni moda olmaya başlayan, arka kapağı kaydırılıp kamera ortaya çıkarılan cinsten bir makine. Reelinde Oppo, bu aygıtın tescilini mart ayında almıştı. Telefonun tasarımı Find X’e benzese de arasında bir fark var.

kaydırılabilir kamera

Oppo Find X’in de tescilini alan bu yeni makinenin de selfie kameraları telefonun kaydırılmasıyla birlikte ortaya çıkıyor. Mevzu arka kameraya geldiğinde ise, Find X’in arka kamerası da kaydırılabilir olarak çıkıyordu. Tescilini yeni alan telefonun arka kamerası ise değişmez bir biçimde arka kapakta duruyor.

Oppo

Dünya Fikrî Mülkiyet Teşkilatı tarafından yayınlanan yeni tescilde telefonun tasarımını daha net bir biçimde görebiliyoruz. Telefonun kapağının üst kısmı kaydırıldığı zaman, ön kameralar sarihe çıkıyor ve arka tarafta “V” biçimine eş bir biçim ortaya çıkıyor. Bu biçimde telefonun arka kısmına da tasarımsal küçük bir değiş ilave edilmiş.

Tescilde telefonun kırmızı renge bürünmüş halini görüyoruz. Açıkcası kırmızı renk Oppo’nun pak ekranının yanına çok yakışmış. Şimdilik elimize geçen bilgiler bu kadar, daha aşırısı için şimdilik sadece beklemek düşüyor.