OPPO, Find X2’nin Tanıtılacağı Faalliğin Tarihini Erteledi

OPPO, Find X2'nin Tanıtılacağı Faalliğin Tarihini Erteledi

Tüm teknoloji dünyasının merakla beklediği Mobil Dünya Kurultayı’nin MWC bu seneki ayağı, ne yazık ki Çin’de patlak veren ve dünyayı kısa müddette tesiri altına alan COVID-19 virüsü suratından iptal edildi. Mobil Dünya Kurultayı, İspanya’nın Barselona kentine tertip edilecekti.

Gerçeğinde MWC faalliği tamamen iptal olmadan evvel bir hayli firma COVID-19 tehditi suratından faalliğe katılmayacağını duyurmuştu. Bunlar arasında LG, McAfee, Intel, Vivo, MediaTek, Sony, Amazon, Ericsson ve NVIDIA gibi çok büyük adlar da bulunuyordu.

OPPO, Find X2’nin tanıtılacağı faalliği erteledi:

oppo find x2

MWC’nin iptalinin ardından işletmeler, MWC’de tanıtmayı tasarladıkları mahsullerin tarihini ertelemek zorunda kaldı. MWC’ye katılmayı tasarlayan işletmelerden olan OPPO da faalliğini iptal edilmesiyle beraber mahsul tanıtımlarını erteleyen işletmelerden biri oldu. Firma, merakla beklenen OPPO Find X2’yi ne zaman tanıtacağını bugün söyledi.

Olağan koşullarda 22 Şubat’ta MWC evveli bir faallikte tanıtılacak OPPO Find X2, işletmeden yapılan söylemeye göre artık mart ayında tanıtılacak. Firma, Find X2 için kesin bir tarih belirtmese de GSMA’nın MWC’yi iptal etme kararıyla ilgili küçük bir söylemede de bulundu. OPPO’nun söylemesi özetle şu biçimdeydi:

“OPPO, GSMA’nın MWC Barcelona 2020 faalliğini iptal etme kararını kavrıyor ve hürmet dinliyor. Ciddi bir düşünce sürecinin ardından biz de OPPO Find X2 Evrensel Launch faalliğini yine tasarılama kararı aldık. Bundan böyle aktiflik mart ayına ertelendi ve daha fazla bilgi yakın zamanda paylaşılacak.”

Geçtiğimiz gün fotoğrafı ismi COVID-19 olarak söylenen Corona virüsü, bugüne kadar teyit edilen bilgilere göre 60.364 insanda tespit edildi ve 1.370 şahsın vefatına yol açtı. Virüs, kaynağı olan Çin’in yanı gizeme MWC’nin düzenleneceği İspanya’da da görüldü. Virüse dünya çapında toplamda 29 ülkede tesadüfüldü.

COVID-19, dünyadaki hayatı etkiliyor olsa da virüsün en çok etkilediği yer elbette Çin. Starbucks ve Apple gibi bir hayli firma Çin’deki faaliyetlerini kısa zamanlığına durdurma kararı alırken bir hayli teknoloji firmayı da ülkede yapacağı faallikleri iptal etti ya da erteledi.