Oppo, Dünyanın İlk 5G Konteyner Otelini Açtı

Oppo, Dünyanın İlk 5G Konteyner Otelini Açtı

5G teknolojisinin yaşamımıza girmesiyle beraber internet sektörü için yeni bir yarıyıl başlamış olacak. 5G teknolojisinin kullanıma geçirilmesi için çalışmalar tüm süratle sürerken Oppo, esrarengiz bir çalışmaya imzalaydı. Çinli teknoloji üreticisi, büyük bir nakliye konteynerini tertip ederek, 5G irtibat takviyesine sahip olan bir otel haline çevirdi.

Oppo’nun Avustralya’nın Gold Coast kentinde hizmete sunduğu bu otele “Oppo 5G Hotel” adı verildi ve bu otelde bulunan alıcılar, 5G teknolojisinin neler sunabileceğine tecrübeleyebiliyorlar.

İşte Oppo’nun 5G oteli

oppo 5g

Otelin tek bir yatak odası bulunuyor ve bu oda uslu ayna, artırılmış reellik hizmetleri gibi muhtelif teknolojik hizmetleri bünyesinde barındırıyor. 

Oppo 5G Hotel’in sahip olduğu artırılmış reellik hizmeti alıcılar tarafından büyük bir alaka görüyor. Otelde konaklayan alıcılar, bu hizmet sayesinde giysilerini üzerine giymeden sınama ihtimali buluyorlar ve bu sayede elbisenin uygun olup olmadığını basitlikle kavrayabiliyorlar. 

Otel odasında bulunan uslu ayna da bir alıcıların bir aynadan alabilecekleri tüm hizmeti almasını sağlıyor. Bu uslu aynayla alıcılar televizyon izleyebiliyor, internete bağlanabiliyor film seyrediyor ve özçekim yapabiliyorlar. Ayrıca odada bulunan “Her Yerde Reyin” hizmetiyle de alıcılara hem bilgisayar oyunlarını hem de Reno 5G’nin reyin kütüphanesine ulaşılmasına ihtimal veriliyor.

Tüm bu özelliklerle hizmete sunulan otelin gecelik maliyeti ise 100 dolar takribî 550 TL seviyelerinde. Oppo bu etkileyici otelle beraber alıcılarına 5G’yi tanıtmayı hedefliyor.