OnePlus 7T Pro’ya Ait Olduğu İddia Edilen Görüntüler Ortaya Çıktı

OnePlus 7T Pro'ya Ait Olduğu İddia Edilen Görüntüler Ortaya Çıktı

OnePlus 3, OnePlus 5 ve OnePlus 6 modelleri piyasaya sürüldükten sonra makineler oldukça sevildi. Firma, bu modellerini “T” markası altında yine pazarladı ve şimdi de yeni bir T markalı uslu telefon hazırlıyor gibi görülüyor. İddialara göre bu yeni makine OnePlus 7T Pro.

Bu haber, hem OnePlus 7T hem de OnePlus 7T Pro’nun bu senenin ilerleyen zamanlarında çıkabileceğini bizlere söylese dahi bu gidişat, yalnızca OnePlus 7 Pro’biçiminde de olabilir. Yeni modellerle beraber ne cins yeniliklerin geleceği henüz emin değilse de aktüellenmesi beklenen en ehemmiyetli unsur, telefonun harekâtçısı.

oneplus 7t pro

OnePlus, OnePlus 3T modeliyle Snapdragon 820 operasyoncusunu Snapdragon 821 olarak değiştirdi. Firma, OnePlus 5T ve 6T modellerinde rastgele bir harekâtçı farklılığına gitmedi zira telefonların tekerrür piyasaya sürüldüğü sırada Qualcomm, piyasaya yeni bir harekâtçı sunmamıştı. OnePlus 7 ve OnePlus 7 Pro ise Snapdragon 855 harekâtçılarıyla tanıtıldı. Temmuz ayında Snapdragon 855 Plus modeli operasyoncusunu piyasaya süren Qualcomm’un bu yeni operasyoncularını OnePlus 7T serisinde görmek mümkün.

Çin sosyal ağı olan Weibo’da yayınlanan görsellerde ise OnePlus 7T olduğu iddia edilen prototipler görülüyor. Görüntüdeki telefon, OnePlus 7’de olduğu gibi rastgele bir çentik veya kamera için parçalamış bir alan olmadan kavisli bir bütün ekrana sahip. Bununla beraber çerçevelerin ebadında veya açılır kamera sisteminde rastgele bir farklılık olup olmadığı ise emin değil zira görüntüdeki aygıtın çevresini tamamen saklayan bir kılıf bulunuyor.

oneplus 7

Max J tarafından sağlanan bilgilere göre ise mevzubahisi görüntüdeki makine daha önceki bir prototip. Daha yeni prototipler olduğunu söyleyen Max J, son zamanlarda makine üzerinde bazı fiziksel farklılıkların yapılabilmiş olabileceğini söylüyor. OnePlus’ın yeni amiral gemisi, tahminen Kasım ayında karşımıza çıkacak. Bu surattan ortaya çıkan bu görüntülerin telefonun finalden çok da uzak olmadığı düşünülüyor.

OnePlus 7T Pro’nun art fotoğrafta görünmese de basmakalıp modellerde kullanılan üçlü kamera sisteminin devam edeceği düşünülüyor ancak elbette rekabetten geri kalmamak için kamera performansında iyileştirme yapılacaktır. Bu iyileştirmelerden ön kamera sistemi de kısmetini alabilir.

Evvelki tanıtım tarihlerine bakıldığında, hem OnePlus 7T hem de OnePlus 7T Pro’nun 29 Ekim günü duyurulacağı ve 1 Kasım günü piyasaya sürüleceği varsayım ediliyor. Maliyetlerle alakalı olarak OnePlus, genellikle maliyetlerini jenerasyon başına 20-30 dolar artırmaktadır. Bu gidişat, OnePlus 7T Pro’nun yurt dışında 699 dolardan başlayabileceği anlamına kazançken standart OnePlus 7T’nin Avrupa’da 579 euroya mülk olabileceği anlamına geliyor.