Nokia 9 PureView, Android’in Müessesesel Aygıt Öneri Sitesinde Yayınlandı

Nokia 9 PureView, Android'in Müessesesel Aygıt Öneri Sitesinde Yayınlandı
Nokia’nın yeni amiral gemisinin iddialı bir çıkış yapacağı attığı adımlardan belirli oluyor.

Aylardır süregelen rivayetler yönünde neredeyse tüm özelliklerini bildiğimiz Nokia 9 PureView, nihayet bu ayın sonunda tanıtılıyor. 25-28 Şubat tarihleri arasında reelleştirilecek Mobil Dünya Kurultayı 2019’da MWC 2019 tanıtılması beklenen Nokia 9 PureView, Nokia’nın oldukça iddialı olduğu bir telefon olarak karşımıza çıkıyor.

Lanse edilmesine iki haftadan az bir zaman kala Nokia 9 PureView’e ait özellikler ve resim, Android Enterprise Recommended Müessesesel Android Öneri internet sitesinde yayınlandı. 6 inçlik, 18:9 en boy oranında ekrana sahip olan aygıt, eforunu Qualcomm’un üst seviye Snapdragon 845 yonga setinden alıyor.

İnce çerçevesiyle dikkat sürükleyen uslu telefonun en büyük özelliği ise bütün 5 adet arka kameraya sahip olması. 4 GB RAM’in yanında 128 GB depolama kapasitesini kullanıcılarına sunacak makinenin, 6 GB RAM’li bir modelinin de piyasaya sürülmesi bekleniyor. 4.000 mAh pil kapasitesi ve Android 9 Pie işletim sistemi ile koliden çıkacak olan Nokia 9 PureView, 800 dolarlık bir maliyet yaftasına sahip olacak.

Kaynak : https://www.phonearena.com/news/Nokia-9-PureView-key-specs-leak_id113585