Nissan’ın Yeni Elektrikli Taşıtı 100 kilometre/s Sürate 5 Saniyede Çıkabiliyor

Nissan’ın Yeni Elektrikli Taşıtı 100 kilometre/s Sürate 5 Saniyede Çıkabiliyor

Nissan, ülkemizde yüksek bir popülariteye sahip olmasa da elektrikli araba sektörünün en ehemmiyetli oyuncularından biri. Firma, 2010 senesinde piyasaya sürdüğü Nissan LEAF ile 400.000 satış sayılarına erişmişti. Ancak Nissan, bu rakamı da aşmak istiyor. 

Nissan, LEAF’le tuttuğu zaferi aşmak için elektrikli bir SUV taşıtı piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Nissan, yeni elektrikli SUV’unu geçtiğimiz ay  Amerika Birleşik Devletleri’deki perakende bayilerine bir sunum ile tanıttı.

nissan elektrikli suv

Nissan, yaptığı sunumla birlikte elektrikli SUV taşıtı için ehemmiyetli ayrıntılar ortaya çıktı. Nissan’ın elektrikli SUV’u bütün dolu pil ile takribî 483 km yol alabiliyor. Nissan’ın elektrikli SUV’unun 483 kmlik erimi ile sektörün lideri Tesla Model X’e 523 kilometre erimine yanaşırken Jaguar i-Pace’in 377 kmlik erimini geçmiş oluyor. 

Nissan’ın yaptığı sunumda, yeni elektrikli SUV’un saatte 100 kilometre’ye 5 saniyeden kısa müddette çıktığı da belirtildi. Bu müddet, Nissan’ın yeni elektrikli arabasının aşırısıyla çevik bir vasıta olacağını gösteriyor.

Nissan’ın yeni elektrikli SUV’unu önümüzdeki aylarda Amerika Birleşik Devletleri’de piyasaya sürmesi bekleniyor.