Namlı Kripto Para Yatırım Uzmanı YouTuber, Tekme Tokat Dayak Yedi

Namlı Kripto Para Yatırım Uzmanı YouTuber, Tekme Tokat Dayak Yedi

Geçtiğimiz senelerde büyük bir popülarite kazanan kripto para üniteleri, uzunca bir zamandır yatırımcısını üzüyor. Öyle ki, tüm kripto para ünitelerinin babası olan Bitcoin, 19 bin dolarlara erişen rallisinin ardından tepetaklak çakıldı ve çok uzun bir vakittir de 7 bin ila 8 bin dolar arasına gidip geliyor. Piyasaya yeni yatırımcının da girmiyor oluşu, daha önceki yatırımcıları iyiden iyiye güçler gidişata geldi.

Bitcoin ve değişik popüler kripto para üniteleri, özellikle internet etrafında aşırısıyla popüler. Gerek Türkiye gerekse dünyanın değişik ülkelerinde pek çok şahıs, Twitter ve YouTube gibi platformlar aracılığıyla kripto para üniteleri için yatırım önerisi veriyor. Kyu-hoon “Spunky” Hwang da Güney Kore‘nin en popüler YouTube kanallarından bir tanesinin sahibi ve yatırım yapmak isteyenlere nasihatler verdiği videolar sürüklüyor.

Bitcoin

Mevzubahisi YouTuber, sürüklediği videoların yanı gizeme “Bit Gosu” adlı bir de firmanın sahibi. Bu işletme, esasta bir pazarlama işletmeyi ve genellikle kripto para üniteleriyle alakalı projeler üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Ancak Bit Gosu yatırımcıları, bir zamandır namlı YouTuber ve firmanın değişik çalışanlarına tehditler savuruyorlardı. Bu tehditler, geçtiğimiz günlerdeyse fiziki bir hücuma dönüştü.

10 Ocak’ta yaşanan hadisede YouTuber, apartman içerisinde bulunan asansöre binip evine gitmek isterken hücuma uğradı. Kimlikleri şu an haysiyetiyle tespit edilememiş olan iki saldırgan, namlı YouTuber’ı tekme tokat hırpaladı. Hücumun ardından kaçan saldırganlar, hala tutmadılar. Polisler, hadiseyle alakalı soruşturmanın devam ettiğini ve kısa bir vakit içerisinde zanlıları tutacaklarını söylüyorlar.

YouTuber

Bit Gosu, üzerine çalıştığı fotoğrafı projelerin yanı gizeme “CoinRunners” adlı bir de trading grubunun idaresini de elini yakalıyor. Bu grupta fiyatlı ve fiyatsız olmak üzere toplam 1.000 kadar yatırımcı bulunuyor. Görünen o ki Bitcoin mağduru yatırımcılar, bunun mesulü olarak 60 bin azası olan YouTuber’ı görmüşler ve tasarılı bir atak tertip etmişler. 

Evine girerken hücuma uğrayan YouTuber’ın sıhhat vaziyeti ise iyi. YouTuber, yediği dayak sebebiyle hayati bir problem yaşamadı ancak o geceden beri sağlık kurumunda uyuyor ve iyileşmeye çalışıyor. YouTuber, şu an için mevzuyla alakalı bir söyleme yapmadı.