MSÜ müracaat fiyatı kaç para hangi bankalara ödenecek?

MSÜ müracaat fiyatı kaç para hangi bankalara ödenecek?

MSÜ müracaatları ne zaman başlayacak sualleri merak mevzusu oldu. Geçen yıl ilk kere yapılan Ulusal Korunma Üniversitesi Askeri Talebe Aday Tanımlama İmtihanı için müracaatlar başladı. MSÜ son müracaat tarihi ise 27 Şubat olacak. MSÜ müracaat fiyatı ise 96 lira olacak. 

Ulusal Korunma Üniversitesi Askeri Talebe Aday Tanımlama İmtihanı müracaatları ÖSYM aracılığıyla yapılıyor. MSÜ müracaat rehberi yayınlandı. İmtihan müracaatları 16 Ocak-27 Şubat 2019 tarihleri arasında alınacak. Haberimizde yer alan linkten ÖSYM Aday Operasyonları Sistemini ulaşabilir, müracaat rehberini araştırabilirsiniz. İşte ÖSYM MSÜ müracaat ekranı…

2019 MSÜ MÜRACAAT EKRANI: MSÜ müracaatları elektronik civarda ÖSYM Müracaat Merkezleri aracılığıyla veya fertsel olarak ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden yapılabiliyor.

MSÜ MÜRACAAT FİYATI İÇİN TIKLAYIN

2019 MSÜ MÜRACAAT TARİHLERİ VE ÖDEME YAPILABİLECEK BANKALAR

Başlangıç Tarihi : 16.01.2019 18:00
Bitiş Tarihi : 27.02.2019 23:59
İmtihan Fiyatı: 96TL
Ödeme Yerleri: Akbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı KKTC’den müracaat etecek adaylar hariç; Albaraka Türk Katılım Bankasının tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı KKTC’den müracaat etecek adaylar hariç; Finansbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı KKTC’den müracaat etecek adaylar hariç; Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı KKTC’den müracaat etecek adaylar hariç; Türk Ekonomi Bankası’nın tüm şubeleri ve internet bankacılığı; Halkbank ATM, internet bankacılığı ve şubeler; ING Bank’ın tüm şubeleri ve internet bankacılığı KKTC’den müracaat etecek adaylar hariç; Vakıf Katılım Bankası’nın tüm şubeleri ve ATM KKTC’den müracaat etecek adaylar hariç; Ziraat Bankası yalnızca internet bankacılığı ve mobil bankacılık Şubelerden ve ATM’den fiyat yatırılmaz.; ÖSYM Kartlı Ödeme Sistemi https://odeme.osym.gov.tr/

ÖSYM tarafından yapılan söylemede “Ek’te yer alan rehber, 2019 Ulusal Korunma Üniversitesi Askeri Talebe Aday Tanımlama İmtihanına 2019-MSÜ, müracaat, imtihanın uygulanması ve imtihan neticelerinin değerlendirilmesi ile 2’nci tercih safhalarına müracaat, 2’nci tercih evreleri ve aday yerleştirme temellerini içermekte olup adayların müracaat evveli alakalı rehberi dikkatle araştırılması gerekmektedir.” denildi.