MSI, DDR4 RAM’leri 5,9 GHz Süratinde Çalıştırarak Rekor Kırdı

MSI, DDR4 RAM'leri 5,9 GHz Süratinde Çalıştırarak Rekor Kırdı

MSI bünyesinde çalışan “overclocker” Bilgisayardaki bir bileşeni, muhakkak ayarlar yaparak kendisi için tanımlanmış saat frekansının üzerinde çalıştırılması harekâtını hakikatleştiren birey, sürat aşırtan birey Kovan Yang, Kingston’ın RAM kitini kullanarak, yeni DDR4 hafıza frekans süratini 5,9 GHz’e çıkarmayı muvaffak oldu.

Şu an için sürat tahtında oturan ise G.Skill’in Trident Z Royal RAM’ini alaşağı eden Kingston’ın HyperX Predator hafızayı. En iyi on DDR4 sürat aşırtmasının en azından 6 tanesi G.Skill hafızayı tarafından hakikatleştirildi ki bu sayı en iyi 20’ye bakıldığında 16’ya kadar da çıkıyor.

HyperX Predator

MSI yaptığı söylemede “Hiç kuşkusuz ki MSI’ın eşsiz ve tescilli DDR4 Boost teknolojisi, iyi planlanmış MSI MPG Z390I Gaming Edge AC ana kartıyla, sürat aşırtma performansını domine ediyor. Ek olarak bu, HyperX Predator DDR4 hafıza ile yaptığımız ekipleşme ile ortaya çıktı.” ifadelerini kullandı.

Bu stil operasyonlarda her zaman yapıldığı gibi bu sürat aşırtma teşebbüsünde de akışkan nitrojen etkeni işin içerisine girdi. Natürel ki bu süratlere erişebilmek için bu stil soğutma harekâtlarına müracaat etmek kaçınılmaz. En süratli hava soğutmalı DDR4 kiti ise G.Skill ve Corsair tarafından sunulan bir çift DDR4-4800.

Natürel ki bunların hiçbiri pratik değil. Sürat aşırtma harekâtları yapanların RAM’lerin hudutlarını zorlamaları da ısının büyük oranda azaltılmasına reelleşiyor. Şu an için merakla beklenen şey ise ilk olarak hangi hafızayı 6 GHz’e erişeceği.