Motorola One Zoom Hakkında Tüm Öğrenilenler: Kamera Ayrıntıları, Özellikler, Maliyet

Motorola One Zoom Hakkında Tüm Öğrenilenler: Kamera Ayrıntıları, Özellikler, Maliyet

Motorola’nın ilk dört kameralı uslu telefonunun isminin hakikatinde One Pro olacağı düşünülüyordu, ancak WinFuture’un paylaştığı son bilgiler makinenin One Zoom olarak ismiyle piyasaya sürüleceğini iddia ediyor. Söylenenlere göre bu ad, makinenin artta bulunan 4 kameradan yola çıkılarak kazara bulunmuş.

WinFuture, Motorola’nın büyük umutlar beslediği yeni makineyi hakkında pek çok bilgi paylaştı. Paylaşılan bilgilere göre One Zoom, orta segmentli bir aygıt olarak karşımıza çıkacak. Aygıtta, 4 arka kameranın yanı gizeme 5x dayanağı da yer alacak.

Motorola One Zoom

Makinenin artta bulunan 4 kameranın her biri 12 megapiksel kıymetinde ancak aygıt, sensörler dayanağıyla 4 kamerayı birleştirecek ve 48 megapiksellik bir kamera tecrübesini kullanıcılara sunacak. Aygıtta gelişmiş çekimler için optik kamera değişmezleyici de yer alacak ve arka kamera kısmında ise f/1,7 kıymetinde bir diyafram sarihlik bedeli olacak.

Motorola One Zoom hakkında öğrenilen tüm özellikler;

Arka Kamera: Her biri 12 megapiksellik 4 Arka Kamera ve yazılım takviyeli 5x hibrit zoom, f / 1.7 diyafram sarihliği, 117 derecelik bir “ActionCam”.

Ön Kamera: 26 ya da 13 megapiksellik ön kamera.

Pil: TurboPower takviyeli 27 watt’lık süratli şarj dayanağı ve 4000 mAh pil.

Ekran: 6,2 inçlik çentikli ekran, 19,5: 9 ekran ebadı ve AMOLED ekran.

Ekrana defineli parmak izi sensörü.

İşletim Sistemi: Android 9 Pie.

Operasyoncu: Snapdragon 675.

RAM / Depolama:  4GB RAM – 64GB dahili depolama / 6GB RAM – 128GB dahili depolama.

Motorola One Zoom, 5x hibrit zoom özelliğini ise 2x ve 3x optik zomlara sahip öteki kameralar ve bir yazılım dayanağıyla yapacak, başka bir deyişle hakikat bir hibrit zoom tecrübesini kullanıcılarına sunmayacak. Ayrıca aygıtta ana lense ek olarak bir de “Action Sırça” yer alacak, Bu kamera ise 117 derecelik bir görüş alanını destekleyecek. Ön kamera kısmında ise, 26 ya da 13 megapiksellik bir selfie kamerasının aygıtta yer alacağı söyleniyor.

Makinenin tanıtım tarihi içinse,  6-11 Eylül 2019 tarihleri arasında tertip edilecek olan IFA 2019 faalliği işaret ediliyor. Motorola One Zoom’un Avrupa satış maliyetinin 429 euro takribî 2650 TL olması bekleniyor. Natürel ki bu maliyete ülkemizdeki aidatlar dahil olmayacak.