Mobil millet sebzede ilk satışlar başladı!

Mobil millet sebzede ilk satışlar başladı!

İSTANBUL Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Akılda, mobil tanzim satış noktası açılışında yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çoğalan sebze ve meyve maliyetlerini düşürmek için yaşama geçirdiği tanzim satış noktası projesi kapsamında İstanbul’daki ilk mobil tanzim satış noktasını yaşama geçirdikleri için mutlu olduklarını söyledi.

Akılda, sebze ve meyvenin dolaysız üreticiden, harcayıcıya ulaşması için belediye olarak sorumluklarını yerine getireceklerini belirterek, satış noktaların pazar ve marketlerdeki maliyetleri indireceğini, maliyetlerin yurttaşların alım eforuna uygun olduğunu vurguladı.

Haftanın belli günlerinde her semte sırayla mobil tanzim satış vasıtasının gideceğini ifade eden Akılda, hangi semtte hangi gün satış olacağını belediyenin sosyal medya hesaplarından bildireceklerini ve hiçbir kar uygulamadan mahsullerin satışını asıllaştıracaklarını dile getirdi.

Akılda, mobil tanzim satış noktalarında plastik poşet yerine tabiat arkadaşı bez çanta kullanarak sıfır atık projesine de destekledimeye devam edeceklerini ifade etti.

50 TANZİM SATIŞ NOKTASI YAŞAMA GEÇİRİLECEK

Sebze meyve maliyetlerini düşürmek için İstanbul Megakent Belediyesi İBB tarafından 34 ilçede 50 tanzim satış noktası yaşama geçirilecek. Aksaray Meydanı’nda kurulan mobil tanzim satış noktasında söyleme yapan İstanbul Megakent Belediyesi Genel Sekreteri Dr. Hayri Baraçlı, “Önümüzdeki hafta İstanbul’daki 50 tanzim satış noktasında yurttaşın sebze ve meyve maliyetleri ile alakalı problemlerini ortadan kaldırmak için ilk etapta domates, salatalık, ıspanak, patates, soğan, patlıcan ve biber olmak üzere çalışmalarımız başlayacak” dedi.

5 İLÇEDE SATIŞ OLMAYACAK

Satış noktalarındaki tüm vasıtalarda BELTUR vazifelileri olacağı bilinirken, Arnavutköy, İsmeler, Şile, Silivri ve Çatalca’da üreticilik yapıldığı için bu 5 ilçede satış olmayacağı belirtildi.