MIT’deki Suni Zekalı Robotların Futbol Oynadığı Acayip Video

MIT'deki Suni Zekalı Robotların Futbol Oynadığı Acayip Video

MIT’de üretilen suni akıllı robotlar, bir gün dünyayı robotların ele geçirmesi gidişatında muhtemelen karşı karşıya kalacağımız bir görüntüyü şimdiden ortaya koydu. Mini Cheetah adlı robotlardan 9 tanesi, futbol oynamak için çim sahaya ayak bastı. Şu anda içinizde oluşan yoğun fobiyi görmezden kazançsanız gerçeğinde her şey çok sevimli duruyor.

Robotların futbol maçı, Twitter’da yayınlanan bir videoda görüldü. Videolarda, küçük ebatlardaki robotların bacaklarını gerebildiklerini, takla atabildiklerini ve sonunda sıradan bir futbol topunu ileriye sürebildiklerini görüyoruz. Görüntüler hem sevimli hem de korkutucu görünüyor.

Maça sanki birer futbolcu gibi ısınan robotlar:

futbol oynayan robotlar

Robotların bu kadar olağanüstü görünmesini sağlayan şey, hareket sürekliliğidir. Bu robotlar, dört ayaklı hayvanları taklit edercesine dönüp zıplayabiliyorlar ancak bunu yaparken tüm bedenlerinin tel ve metalden oluştuğunu unutmamak gerekiyor.

Büyük uzaktan kumandalara sahip olan robotlar, bir grup insan tarafından manuel olarak hakimiyet ediliyor. Bu küçük robotlar, daha büyük suni zekaya sahip robotlarda olduğu gibi kendilerini geliştiremezler zira hakikatçi robotik sistemlerin geliştirilmesi suni zeka üzerinde yapılan çalışmalardan uzun zaman evvel parçalamıştır.