Microsoft, 30 Seneden Fazladır Yazılımcılar İçin Yayımladığı ‘MSDN Magazine’i Sonlandırıyor

Microsoft, 30 Seneden Fazladır Yazılımcılar İçin Yayımladığı 'MSDN Magazine'i Sonlandırıyor

1975 senesinde kurulan Microsoft, kurulmasından kısa bir vakit sonra hem sektörü duyurmak hem de insanların alakalarını üzerine sürükleyebilmek için bir mecmua yayımlamaya başladı. Bu mecmuaya “MSDN Magazine” adı verildi ve firma, otuz seneyi aşkın zamandır bu mecmuayı kumpaslı olarak yayımlamaya devam etti.

Seneler geçerken teknoloji de büyümeye devam etti ve artık pek çok kullanıcı, mecmua ve gazete gibi kaynaklara internet üzerinden ulaşmaya başladılar. Microsoft da bu akıma ayak uydurarak bu mecmuanın içeriklerini internet civarına da yüklemeye başladı ve kullanıcılar istedikleri gibi mecmuaya ulaşabildiler. Şimdiyse Microsoft, radikal bir karar alarak mecmuanın kasım ayında yayınını durduracağına söyledi.

microsoft dergi

MSDN Magazine mecmuası belirlemek istersek, bu mecmuanın yazılımcılık sektörünün atası olduğunu söylemek muhtemel. Microsoft’un kurulmasından kısa bir vakit sonra yayın yaşamına başlayan bu mecmuayla beraber pek çok birey, yazılımcılığın ne olduğunu ve nasıl kodlama yapabileceklerini öğrendi. 

Microsoft tarafından yapılan söylemelere göre mecmuanın tüm rakamları arşivlenecek ve internet üzerinden ulaşım sağlanabilecek. Mevcut alıcıların üyelikleri mevzusunda da rastgele bir sualin yaşanmayacağını ifade eden Microsoft, üyelikleri kasım ayından sonra bitecek olan alıcıların paralarının iade edileceğini belirtti.