Mevlüt Uysal’dan Büyükçekmece’ye metro ve metrobüs lafı

Mevlüt Uysal'dan Büyükçekmece'ye metro ve metrobüs lafı

İstanbul Megakent Belediye Başkanı ve AK Parti Büyükçekmece Belediye Başkan Adayı Mevlüt Uysal, 31 Mart Mahallî Tercihleri için kurulan Mahalle Tercih Bağlantı Ofisleri’nı ziyaret etti. İlk ziyaretlerini Murat Çeşme, Türkoba, Ulus semtlerindeki tercih ofislerine yaptı. Başkan Uysal’a ziyaretlerde AK Parti Büyükçekmece İlçe Başkanı Murat Çelik, İlçe Meclis Aboneleri, Kadın Kolları, Gençlik Kolları ile Mahalle Başkanları eşlik etti.

Başkan Uysal, yurttaşların yoğun alaka ve sevgi şovlarıyla karşılandı. Başkan Uysal’ın konuşmaları, “Büyük Başkan”, AK Gençlik Başkanın Yanında” tezahüratlarıyla kesildi.

Mevlüt Uysal, tercih ofislerinde yaptığı konuşmalarda, Büyükçekmece’nin uzun senelerdir hak ettiği hizmeti alamadığını ve önümüzdeki mahallî tercihlerde “Hizmet Belediyeciliği”ne kavuşacağını söyledi.

EN ÇOK ÇALIŞAN BEN OLACAĞIM
Başkan Uysal 31 Mart’a kadar İstanbul Megakent Belediye Başkanı olduğunu ve bir yandan da Büyükçekmece Belediye Başkan adayı olarak sahada tercih çalışmalarını yürüteceğini ifade ederek, “Ben 39 İlçe belediye başkan adayı arasında en çok çalışan ben olacağım bunun lafını veriyorum. Sizlerden de isteğim 39 ilçe içerisinde teşkilatımız en çok çalışan teşkilat olmalı. İlçemizde 35 tercih bağlantı ofisi açtık. Büyükçekmece ile alakalı olarak tam çalışmaları tamamladık. Bu mahallî tercihlerde allahın izniyle farkla kazanacağız. Bunun için de tüm seçmenlerimizle birebir bağlantı halinde olmamız gerekiyor. 2,5 ay süresince gece-gündüz demeden çalışacağız. Tercih ofislerimizi cemiyetimizin her yaştan ve kesimden insanları ağırlayıp bilgi verebileceğimiz yerler olarak kullanacağız. Semtlerimizi sokak sokak, konut konut dolaşarak hizmetlerimizi anlatıp onları ikna etmeye çalışacağız” diye konuştu.

YENiKAPI – BÜYÜKÇEKMECE METRO HATTI HAYIRLI OLSUN
Uysal konuşmasından sonra sualleri yanıtladı. Bir Mahalle durgununun “Büyükçekmece’ye Metro gelecek mi?” Suali üzerine iki müjde birden verdi. Uysal, “Biz buraya hem Metroyu hem de Metrobüsü getireceğiz. Hazırlıklarımızı yapmıştık. Ağustos ayındaki dolar kuru ve ekonomik atak olmasaydı ihaleye çıkacaktık. Tüyap’a kadar gelen Yenikapı – Beylikdüzü Metrosu var. Büyükçekmece’ye bu hattımızı uzatma mevzusunda o proje üzerine çalışıyoruz. TÜYAP’ın olduğu bölge taban olarak kaygan olan bir yer. Bu problemi aşmak içinde iki tane yöntemimiz var. Bu hattı ya havadan getireceğiz ya da azıcık daha genişletip göl kenarını gezdireceğiz. Bu iki olasılık üzerine de dostlarım çalışıyor. Yenikapı Beylikdüzü Metro Hattı artık Yenikapı – Büyükçekmece Metro Hattı olacak allahın izniyle” dedi.

GEBZE – HALKALI BANLİYÖ HATTI METROBÜSÜN YÜKÜNÜ AZALTACAK
Başkan Uysal Şubat ayı içerisinde Gebze – Halkalı Banliyö Hattı’nın açılacağını ve bu hattın açılmasıyla da Metrobüsteki yoğunluğun eksileceğini söyledi. Uysal şöyle devam etti: “Metrobüs hattının uzatılması daha evvel de gündeme gelmişti. Metrobüsü şimdi uzatmaya kalkıştığımız zaman -zati günlük 950 bin yolcu taşıyan- Metrobüs hattı daha da yoğunlaşacak. Şubat ayı içerisinde Gebze – Halkalı Banliyö hattımız açılacak. Bu hattın açılması ile Metrobüsten bir ölçü yolcu bu hatta kayacak ve bir hafifleme yaşanacak diye düşünüyoruz. Bu hafiflemenin oluşmasının ardından Metrobüsü Büyükçekmece’ya kadar uzatacağız. Dolayısıyla önümüzdeki yazdan itibaren Metrobüsü Büyükçekmece’ye uzatma çalışmalarına başlayacağız allahın izniyle”.

GENÇLERE VE EĞİTİME POZİTİF AYRIM
Tercih çalışmaları için sahaya inildiğinde hiç bir AK Partilinin güçlük yaşamayacağının altını çizen Uysal konuşmasını şöyle bitirdi: “Yaptıklarımız ortada. Eğitime pozitif ayrımcılık, spora pozitif ayrımcılık yapacağız. Eğitim çocuklarımızın geleceği. Başakşehir’deyken ben 7 tane mektep yaptırmıştım. Şimdi buraya bakıyorum da buralarda mektep kasveti var. İstanbul Megakent Belediyesi buralara da mektep yapalım dediği zaman arsa problemleri ile karşılaşmıştı. İlçe belediyesi bunun lojistiğini hazırlamış olsaydı buranın mektep problemi çoktan çözülürdü.”

KONUT ZİYARETİ
Mevlüt Uysal, Hoşça semtinde konut ziyareti de hakikatleştirdi. Konut ziyareti sonrası şu söylemeyi yaptı, “Komşularımızla hasbihal edip Büyükçekmece’ye dair düşüncelerimizi hisseleştik. Konukseverlikleri ve takviyeleri için konut sahibimize ve tüm komşularımıza teşekkür ediyorum”.