Mevlüt Uysal: Konut konut, kapı kapı dolaşacağız’

Mevlüt Uysal: Konut konut, kapı kapı dolaşacağız'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün yapılan büyük bir merasimle İstanbul Megakent Belediye Başkan adayı ve ilçe belediye başkan adaylarına söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan İstanbul Megakent Belediye Başkanlığı vazifesini yürüten Mevlüt Uysal’ı da Büyükçekmece Belediye Başkan adayı olarak tanımladı. Başkan Uysal da bugün AK Parti ilçe teşkilatını ziyaret ederek tercih çalışmalarının startını verdi.

Büyükçekmece AK Parti İlçe teşkilatının önünde ilçe başkanı Murat Çelik, öbür teşkilat azaları ve yurttaşlar tarafından büyük bir heyecanla karşılanan Uysal partilileri selamladı. Uysal’ı karşılayan yurttaşlar, “Mevlüt Uysal Büyükçekmece için büyük bir talih. Büyükçekmece’nin bugünden sonra yeni bir başlangıç yapacağına inanıyoruz” dediler.

Yoğun katılımla hakikatleştirilen buluşmada konuşan Başkan Uysal, “Siyaset tek şahıs ile yapılan bir şey değildir. Siyaset ekip işidir. Bunun as oyuncuları da partinin teşkilatıdır. Ekip oyunu hoş olursa sonuç alınır” ifadelerini kullandı.

“HER KESİM İLE İSTİŞARE YAPACAĞIZ”

Yoğun katılımla reelleşen buluşmada konuşan Başkan Uysal, Büyükçekmece’de AK Parti’nin Türkiye’deki bir çok ilçeden daha çok rey aldığını ve yurttaşların AK Partili bir belediye istediğini vurgulayan Uysal konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Büyükçekmece milleti AK Parti’ye belediyeyi vermek için o kadar çok mücadele sarf ediyor ki ama bizim bazı yetersizliklerimizden dolayı bu bugüne kadar asıllaşamadı. Şayet iyi inceleme yaparsak doğru teşhis koyarsak sonucu hoş alırız. Her mevzuyu ayrı ayrı konuşmamız gerektiğine inanıyorum. ‘Us ustan üstündür’ her kesim ile görüşüp istişare yaparak karar almalıyız. Bunu yaparsak ben inanıyorum ki Büyükçekmece’nin mukadderatını değiştiririz allahın izniyle. Zira burada AK Parti’ye Türkiye’deki pek çok ilçeden daha çok rey verilmiş. O zaman bize vazife düşüyor. Daha çok çalışıp daha çok şahsa erişmemiz gerekiyor. Siyaset tek şahıs ile yapılan bir şey değildir. Siyaset ekip işidir. Bunun as oyuncuları da partinin teşkilatıdır. Ekip oyunu hoş olursa sonuç alınır. Emin ekip oyununda idareyici kadar kadrodakilerin büyük tesiri vardır. Hep beraber Büyükçekmece’yi hizmet belediyeciliği ile buluşturacağız allahın izniyle.”

“KONUT KONUT DOLAŞMALIYIZ”

Mevlüt Uysal 31 Mart 2019 Yerel Tercihleri’ne üç ay gibi kısa bir vakit kaldığını ve konut konut, kapı kapı dolaşılarak her seçmene erişilmesi gerektiğini vurgulayarak, “İnsanlara Büyükçekmece’nin AK Partili olmadığında insanımıza neler kaybettirdiğini anlatabilmemiz gerekli. Büyükçekmece’de de milletimiz bize yüzde 45 rey veriyor ama neden birinci parti burada olamıyoruz diye düşünmeli ve bundan kendimize hisse çıkarmalıyız. Daha çok şahsa erişmeli ve bu şahısları rey vermeye ikna etmeliyiz. Şayet bu işi yapıyorsak, emek veriyorsak sonucunu da hoş sonuçlandırmak için çalışmamız gerekiyor. Aslında bu çok çok güç değil; herkes birbirine ‘yanlış yapma’ diyebilmeli. Doğruda dayanak olmalı. Yurttaşımıza anlattıklarımıza evvel kendimiz inanacağız sonra da bu inandıklarımızı yurttaşımıza anlatacağız. Ben inanıyorum ki bu biçimde çalışarak Büyükçekmece’de AK Parti yüzde 50’nin üzerinde bir farkla tercihi kazanacaktır” ifadelerini kullandı.

Yurttaşların yoğun katılımıyla hakikatleştirilen buluşmada, AK Parti Büyükçekmece İlçe Başkanlığı İlçe Meclis Azaları, Kadın Kolları, Gençlik Kolları ile Mahalle Başkanları da yer aldı.