Matrix 4’ün Oyuncu Kadrosuna Aquaman’de Oynayan Bir Ad Dahil Oldu

Matrix 4'ün Oyuncu Kadrosuna Aquaman'de Oynayan Bir Ad Dahil Oldu

İlk filmi 1999 yılında vizyona giren Matrix acelesi, sinema tarihindeki en kült bilim kurgu serilerinden birisi olarak sektöre imzasını atmıştı. Daha sonra iki devam filmiyle namını devam ettiren Matrix, 2003 senesinde bizlere üç adet efsane film vazgeçerek veda etmişti.

Takvimler 20 Ağustos 2019 tarihini gösterdiği zaman reelinde serinin 2003 yılında bizlere veda etmediğini bilmiş olduk. 2017 senesinden beri ortalıkta gezen muhtelif dedikodularla beraber yeni bir Matrix filminin gelip gelmeyeceği bir münakaşa mevzusu olmuştu ancak Warner Bros’un idareyicisi Toby Emmerich, bu iddialara son noktayı koydu: Neo’yu canlandıran Keanu Reeves ve Trinity’i canlandıran Carrie-Anne Moss ile beraber Matrix’in tekerrürden yaşamımıza gireceği resmen onaylandı.

Matrix 4’ün oyuncu kadrosunda yeni bir ad: Yahya Abdul-Mateen II

Matrix 4

Yeni filmde efsane adları görecek olmamızın yanı gizeme oyuncu kadrosunda yeni ve tanıdık adlar da yer almaya başlıyor. Aquaman filminde Black Manta’yı canlandıran Yahya Abdul-Mateen II, Matrix 4’ün efsane oyuncu kadrosunda yerini aldı. Oyuncu aynı zamanda Akıl adlı fobi filminde ve Black Mirror’un son sezonunda da boy göstermişti.

Efsane bir film kadrosu kapsayan ve efsane bir serinin devamını getirecek olan Matrix 4’ten temenniler ise haliyle aşırısıyla yüksek. İlk Matrix filmi dünya çapında 463.517.373 dolar kazanç elde etmişti. Devam filmi Matrix Reloaded 742.128.471 dolar, üçüncü film Matrix Revolutions ise 427.343.298 dolar kazandırmıştı. Yeni filmin ne zaman vizyona gireceği hakkında fotoğrafı bir bülten yapılmadı ancak çekimlerin 2020 senesinin başlarında yapılması bekleniyor.