Maliyetiyle Huawei’nin En Pahalı Telefonu Unvanını Alan Mate 30 RS Porsche Design Yok Sattı

Maliyetiyle Huawei'nin En Pahalı Telefonu Unvanını Alan Mate 30 RS Porsche Design Yok Sattı

Geçtiğimiz yarıyılda Amerika Birleşik Devletlerinin ambargosu sonrası Google ile arasında kara kedi giren Huawei, büyük temenni yaratan Mate 30 Pro’yu Google servislerinden yoksun biçimde piyasaya sürmüştü. Android işletim sistemine de HarmonyOS ismindeki kendi işletim sistemini geliştiren teknoloji devi, piyasadaki makinelerinin değişik versiyonlarını satışa sunarak ekonomisini eforlu yakalamaya çalışıyor. 

Çin’in Pekin kentindeki Huawei Mall adlı mağazada bugün Mate 30 RS Porsche Design’ı lanse eden Huawei, hudutlu rakamdaki bu telefonları parti parti satacağını duyurdu. İlk partinin satışını bugün hakikatleştiren firma, ilk partideki tüm makinelerin satıldığını açıkladı. Oldukça özel bir tasarıma sahip olan Mate 30 RS Porsche Design’ın satışı, yarın da 3 değişik saatte 3 değişik parti hâlinde devam edecek.

Mate 30 RS Porsche Design, Mate 30’dan değişik özelliklere sahip:

Mate 30 RS Porsche Design

Orijinal Mate 30 serisinden değişik olarak yalnızca 5G versiyonu bulanan Mate 30 RS Porsche Design, tasarım anlamında oldukça şık görünüyor. Standart Mate 30’dan teknik anlamda da bazı farkları bulunan makinede 12 GB RAM + 512 GB depolama gibi değişik bir alternatif mevcut. Bu alternatifi seçim eden kullanıcıları takribî 1.860 dolarlık maliyet yaftasının beklediğini de ilave edelim.

Arka oturumu ten ve sırça malzeme kullanılarak dizayn edilen Mate 30 RS Porsche Design, kırmızı ve siyah olmak üzere iki değişik renkte satılıyor. Standart Mate 30’larda olduğu gibi Lekenin 990 yongasını kullanan aygıtın teknik özelliklerini de alttan araştırabilirsiniz.

Huawei Mate 30 RS Porsche Design özellikleri:

Ekran: 6,5 inç Harekâtçı: Huawei HiSilicon Lekenin 990, 7nm RAM: 12 GB Depolama: 512 GB Arka Kamera: 40 MP ana kamera, 40 MP geniş açılı kamera, 8 MP telefoto kamera, ToF sensörü Ön Kamera: 32 MP ana kamera, geniş açılı ikincil kamera ve ToF sensörü Pil: 4.500 mAh 27 W kablosuz süratli şarj, 40 W kablolu süratli şarj yardımı İrtibat: Kablosuz şarj, Bluetooh 5.1, USB Type-C, 4G LTE, 5G, çift SIM kart, Wi-Fi 6

Huawei Mate 30 RS Porsche Design

Mate 30 RS Porsche Design, şu anda 1.860 dolarlık maliyetiyle Huawei’nin piyasadaki en pahalı telefonu konumunda ancak dayanabilir telefonu Mate X üzerinde çalışmalara devam eden Huawei, bu makineyi 2.430 dolarlık maliyet yaftasıyla satışa sununca Mate 30 RS Porsche Design yerini Mate X’e vazgeçecek.