LinkedIn, Yeni Canlı Yayın Servisi LinkedIn Live’ı Tanıttı

LinkedIn, Yeni Canlı Yayın Servisi LinkedIn Live’ı Tanıttı
600 milyona yakın kullanıcısı olan sosyal medya ağı LinkedIn, kendi canlı video yayın platformunu tanıttı.

Sosyal medya platformları arasında daha değişik bir yerde duran ve daha çok iş esaslı olan sosyal medya sitesi LinkedIn, dünya çapında 600 milyona yakın kullanıcıya sahip. Genellikle yazılı içeriklerin bulunduğu platform, şimdi kendi video servisini devreye sokma hazırlığı içerisinde.

İşletmeye göre, sosyal medya platformunda en süratli gelişen içerik çeşidi video içerikler. Sosyal medya sitesi de buna göre adımlar atıyor.

Yeni video servisi sayesinde tam LinkedIn için içerikler yayınlamak olası olacak. Ek olarak, yalnızca istenilen bireylere canlı olarak video yayını yapmak olası olacak.

Yeni LinkedIn Live’ın betası ilk olarak ABD’de yayınlandı. Beta süreci sadece davet üzerinden ilerleyecek. Daha sonra ise müracaatlar açılacak. Özelliğin herkese açılması ve herkesin video içerik yapmasına izin verilmesi ise azıcık zaman alacak gibi duruyor.

LinkedIn’in tasarıları, sitenin içeriğini oluşturan paylaşımların video versiyonlarının ortaya çıkacağı doğrultusunda. Başka Bir Deyişle LinkedIn’de sual yanıt uygulamaları, us öğretmenlerinin ve influencer’ların konuşmaları, konferanslar gibi içerikler olması bekleniyor.

LinkedIn, zaferli bir servis üretmek emeliyle oldukça ciddi çalışmalar yürütüyor. Üçüncü parti yayın platformu geliştiricileri ile çalışan şirket, oldukça göz akdikeni ve kasvetsiz bir yayın hizmeti sunmayı kastediyor. Bu şirketler arasında Wirecast, Switcher Studio, Wowza Media Systems, Socialive ve Brandlive gibi şirketler var. LinkedIn’e göre, gelecek haftalarda daha fazla şirket katılacak. LinkedIn ayrıca ilk evrede içerikleri üretmesi için bu uygulamalardaki içerik üreticileriyle uyuşacak ve kendi kavrayışına uygun video içerikler üretilmesini sağlayacak.

Şirket ayrıca Microsoft ile de işbirliği içerisinde bulunuyor. Microsoft Azure Media Servisleri, uygulamanın gereksinimi olan şifrelemeyi sunacak. Microsoft LinkedIn’i 2016 senesinde almasına karşın, mahsullerin entegrasyonu açısından hep öbür ünitelerinden mesafeli yakalamıştı.

2017 senesinde ilk kere kendi video sistemini kurmaya başlayan LinkedIn, o günden bu yana ciddi bir trafik ve kullanıcı etkileşimi çoğalışı yaşamıştı. Şirket, geç de olsa video hizmetlerinin hakkını veriyor.

Kaynak : https://techcrunch.com/2019/02/11/linkedin-debuts-linkedin-live-a-new-live-video-broadcast-service/