LG, İki Ekranlı Yeni Telefonu LG V60 ThinQ’nun İlk Sinyallerini Verdi

LG, İki Ekranlı Yeni Telefonu LG V60 ThinQ'nun İlk Sinyallerini Verdi

Telekomünikasyon sektörünün en büyük fuarlarından olan IFA’nın tertip edilmesine bir ay kaldı. İnsanları fuar hakkında heyecanlandıracak bir söyleme LG cephesinden geldi. IFA’yla alakalı bir video yayınlayan LG, videoda çift ekranlı bir uslu telefon gösterdi. Videoda gösterilen telefonun V60 ThinQ adı her ne kadar geçmiyor olsa da bu çıkarımı yapmak güç değil. Zira LG, yakın zamanda V50 gibi çift ekranlı telefonların Samsung ve Huawei cephesinden gelen atılımlara bir yanıt olacağına söylemişti.

LG’nin IFA’da tertip edeceği faallik 6 Eylül’de Berlin’de yapılacak. Kafaları karıştıran şeyse LG’nin V çabuksu uslu telefonlarını kumpaslı aralıklarla çıkarmıyor oluşu. LG hakikatinde V çabuksu telefonların çıkışını senenin ikinci yarısında yapardı ancak bu yılın başlarında V çabuksu bir aygıt piyasaya sürüldü. V50, tıpkı V35’in V30’un daha aktüel hali olduğu gibi V45’in azıcık daha iyileştirilmiş haliydi. Bu demek oluyor ki V60’ın teknik özelliklerinde gözle görülür bir yükselme olacak. Dilerseniz LG’nin yayınladığı videoyu alttan izleyebilirsiniz.

Makinenin beklenen özelliklerine gelecek olursak, LG V60 çoklu sensöre sahip bir kamera montajına sahip olacak. Uslu telefon eforunu ya Snapdragon 855’deri ya da Snapdragon 855+’tan alacak. Suya dayanıklılığın yanı gizeme bir adet 3.5 mm kulaklık girişi de telefonda olacak. Yüksek bir kapasiteye sahip pilin de olacağı telefonda, natürel olarak bir de çift ekran yer alacak.

Bir telefonda çift ekran bulunması her ne kadar sabredebilir bir ekran bulunması kadar şık görünmese de LG işletmesini rekabette bir adım öne çıkarabilir. Zira Samsung ve Huawei cephesinden henüz sabredebilir telefonlarla alakalı ciddi bir atılım olmadı. Başka Bir Deyişle bu güzergahta bir aygıt çıkarılmadı.

Editör Anekdotu: LG Bey, lütfen adlarınızı düzenleyiniz artık. ThinQ nedir?