LG, Ekran Altında Kamerası Olan Bir Telefon Üzerinde Çalışıyor

LG, Ekran Altında Kamerası Olan Bir Telefon Üzerinde Çalışıyor

Uslu telefon sektörü her geçen gün azıcık daha genişliyor. Üreticiler, uslu telefonlarına yeni teknolojik özellikler ilave ederek rakiplerinin önüne geçmeye ve alıcılarının dikkatlerini üzerine sürüklemeye çalışıyorlar. Bu defa Güney Koreli teknoloji üreticilerinden LG, üç değişik tasarıma sahip olabilecek bir uslu telefon için tescil aldı. Alınan tescillerin tasarımlarının hepsi de dikkat çekici ayrıntılara sahip.

LG’nin almış olduğu tescilin hiçbir tasarımında ön kamera kısmı bulunmuyor. Rastgele bir çentik, ekran deliği ve hareketli bir mekanizmanın görülemiyor olması, LG’nin ekran altına saklanmış ön kamerası olan bir telefon modeli üzerinde çalıştığını ortaya koyuyor. TigerMobiles tarafından ortaya çıkarılan bu tescile gelin yakından bakalım. 

lg patent

Tescile göre LG, arka kamera montajına bütün olarak karar vermiş vaziyette değil. Yukarıyadaki resimde de görülebileceği üzere LG’nin tescillemiş olduğu bu uslu telefonda bir tanesi dikey dörtlü kamera montajına sahip olan bir tasarımdayken değişiği ise kare biçiminde bir kamera kumpasına sahip. LG’nin üçüncü tasarımında ise dörtlü kamera montajı, yatay bir düzlemle bulunuyor.

ekrana gömülü kamera

Bu tescilin dikkat çekici yanlarından bir tanesi de rastgele bir parmak izi okuyucu sensörünün görülemiyor olması. Bu da uslara, LG’nin bu modelinde parmak izi okuyucunun ekran altında bulunabileceğini düşündürüyor. 

LG’nin bu tescil çalışmasının hakikat olup olmayacağı ile alakalı bir şey söylemek, en azından şimdilik olası değil. LG, ilerleyen yarıyıllarda üstün özelliklere sahip olan böyle bir uslu telefon modelini piyasaya sürebilir veya bu tasarım, yalnızca bir tescil olarak rafa kaldırılabilir. Bunu bilmek için, bir zaman daha beklememiz gerekiyor.