LG, 4K Televizyon Arayanların Usunu Çelecek 4K Projeksiyonunu Duyurdu

LG, 4K Televizyon Arayanların Usunu Çelecek 4K Projeksiyonunu Duyurdu

Düşük fiyata büyük ekran isteyenler için HD projeksiyonlar her zaman en iyi çözüm olmuştu ancak aynı şey 4K projeksiyonlar için geçerli olmadı. LG, tanıttığı yeni mahsulüyle bu algıyı değiştirme potansiyeline sahip gibi görünüyor. 65 inçlik OLED televizyonundan daha ucuz bir maliyete satış yapacağı yeni 4K HDR projeksiyonunu tanıtan LG, bu alanda rekabeti şimdiden kızıştırdı.

Maliyeti ve özellikleri:

projeksiyon

LG HU70LA model adlı bu yeni projeksiyon, 140 inçe kadar HDR yardımı, WebOS 4.5 işletim sistemi, TruMotion ve LG hareketle hakimiyet teknolojilerini vadediyor. Dikkatleri üstüne sürükleyen bu sistemin maliyeti ise 1.799 dolar takribî 10.500 lira olarak söylendi. LG’nin yeni 65 inçlik C9 OLED televizyonunun satış maliyeti ise 2.499 dolar takribî 15.000 lira olarak söylenmişti. Başka Bir Deyişle tanıtılan bu yeni model projeksiyon, hem çok daha büyük ekran ve eş görüntü niteliği ile kazançken hem de daha ucuz maliyet ile satışa sunuluyor.

4K projeksiyon mu, 4K televizyon mu?

oled tv

İkisinin de pozitif ve negatif yanlarının olmasının yanı gizeme aradaki en büyük fark; televizyon genelde daha parlak ve daha iyi kontrast sunarken, projeksiyon daha büyük bir ekran imkânı sağlıyor. Burda hakikat coşku verici nokta ise sonunda aynı segmentteki mahsullerin mukayese etilebilecek olması olarak gözüküyor. Bundan evvel 4K televizyonları yalnızca HD projeksiyonlarla mukayese etebiliyorken şu anda 4K televizyon ve 4K projeksiyonları karşılaştırabileceğimiz bir teknolojiye erişmiş bulunmaktayız.

İki mahsulün de ne zaman kullanılabileceği hakkında bir bilgi olmasa da LG’nin internet sitesinde yeni projeksiyonun çok yakında satışa sunulacağı belirtiliyor.