Lego ile Yapıldığına İnanamayacağınız 10 Şey

Lego ile Yapıldığına İnanamayacağınız 10 Şey

Legolar, çoğumuzun gelişirken sahip olduğu oyuncaklardandır. Hatta Legolar için Minecraft oyununun esinlenildiği oyuncak cinsi dahi diyebiliriz. Bir Haylimiz bu oyuncaklarla o kadar kreatif çalışmalar yapmamış olabiliriz. Ancak bu içeriğimizde sizlere sunacağımız legodan yapılmış yapıtlar sizi gerçekten donakaltabilir.

10. Lego robot:

Rubik küpü çözmek gerçekten önemli bir iş olabiliyor. Hele bunu bir robota yaptırmak daha da önemli bir iş. Hadise Lego’dan yapılmış bir robotun rubik küpü çözmesine kadar gelince gerçekten daha da karışık bir hal alıyor.

9. Lego Mona Lisa:

Ünlü ressam Leonardo DaVinci tarafından yapılan Mona Lisa tablosu, günümüzde en çok öğrenilen ve üstüne komplo kuramları kurulan tablolardan biri. Tablodaki ana kişiliğin verdiği duygu, şimdilerde dahi bir hayli sanat tarihçisi tarafından tartışılıyor. Bu tablo bir de Legolardan yapılınca tablonun sırrı iyice çözülemez olmuş.

8. Lego gitar:

Şayet müzik aletleri yapan bir zanaatkarsanız, bunun çok güç bir iş olduğunu öğrenirsiniz. El ile yapılan çalgıların muntazam ses verebilmesi için büyük bir uğraş sarf etmek gerekir. Burada da gövdesi tamamen Legolardan yapılmış bir elektro gitar görüyoruz ve sesi de oldukça güzel diyebiliriz.

7. Lego kiraz ağacı:

Kiraz ağaçları Japonya’nın simgelerinden biridir ve şenlikleri dahi olur. Bunun hatırasına Japonya’daki LEGOLAND’te hakikat ebatta olan ve tamamen legodan yapılmış bir kiraz ağacı bulunuyor. Görüntüsü de oldukça güzel.

6. Lego 3B Japonya haritası:

Legolarla bir şeyleri inşa etmekte ne kadar iyi olduğunuz ehemmiyetli değil çünkü her hadisede olduğu gibi bunda da Japon bir çocuk hepimizden önde : 2012 senesinde yapılan bu 3 ebatlı harita, Japonya’nın fütüristik bir halini temsil ediyor.

5. Lego zürafa:

Bir hayvanın hakikat ebatlı bir maketini yapmak oldukça güç bir hadise çünkü nereden başlayacağınızı öğrenemiyorsunuz. Boston’daki LEGOLAND’te tam bu meseleleri göz arkasını ederek yapılmış hakikat ebatlı bir zürafa modeli bulunuyor.

3. Lego motor:

Şu ana kadar listelediğimiz şeylerde Legolar ile neredeyse her şeyi yapabileceğinizi fark etmişsinizdir. Buna Legodan yapılmış V8 bir motor da dâhil, üstelik çalışan bir motor.

2. Lego konut:

İnsanoğlu yerleşik yaşama geçtiğinden beri bir hayli maddeden konut inşa ettiler. Günümüzde bir hayli nitelikli malzemeden konutlar yapılabiliyor ancak Legolardan yapılmış bu konut gerçekten hayrete düşürüyor.

1. Lego spor araba:

Bundan birkaç sene evvel size legodan çalışan bir spor araba yapılabileceği söyle muhtemelen dalga geçerdiniz. Ancak bu hakikat oldu; hakikat ebatta Bugatti marka bir spor araba tamamen Legolardan yapıldı. Lego Bugatti Chiron’un yapılması 13.000 saatten daha fazla sürdü ve üretim takımının içerisinde tasarımcılar, mekanikler ve elektrikçiler bulunuyordu.