Kurtulmuş: Yine aday olacaklarını zannetmiyorum

Kurtulmuş: Yine aday olacaklarını zannetmiyorum

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Anadolu Yayıncılar Derneği’nin kahvaltısında sualleri yanıtladı. Kurtulmuş, istifası istenen belediye başkanlarının yine aday olacaklarını varsaymadığını söyledi.

”Fırat’ın doğusu ve bastısı diye bir ayrım yapmıyoruz” diyen Kurtulmuş, Ambargo, beynelmilel hukukla anlaşmayan bir karar ve uygulamadır.” ifadelerini kullandı.

CEMAL KAŞIKÇI OLAYI
Cemal Kaşıkçı cinayetiyle alakalı konuşan Kurtulmuş, ”Cemal Kaşıkçı cinayetinde Türkiye’nin ortaya koymuş olduğu zafer fevkalede ehemmiyetli ve bedellidir. Kralın, haccın emniyet sorunu için de bu tezgahın içinde kimlerin olduğunu söylemesi gerekir.” dedi.

”YİNE ADAY OLACAKLARINI ZANNETMİYORUM”
Numan Kurtulmuş, ”27 Ekim doruğunun, Suriye mevzusunda yeni bir başlangıcın olacağını ümit ediyoruz. PYD’yi hukuki bir teşkilat olarak tanımaya doğru adım atmak ikiyüzlülüktür. Troya üzerinden Türkiye’nin tanıtılması başka bir şey, Helen giysiyi giyip yabancı davetlileri ağırlamak başka bir şeydir. Bir daha bu memlekette ne Türkçe ezan ne de Türkçe Kur’an sorunu gündeme getirilemez. Rastgele bir kimsenin nasıl adım atacağını bekleyecek bir parti değiliz. İstifası istenen belediye başkanlarının yine aday olacağını varsaymıyorum.” biçiminde konuştu.