Kardeş Escobar, Maliyeti Yalnızca 350 Dolar Olan Direnebilir Uslu Telefonunu Duyurdu

Kardeş Escobar, Maliyeti Yalnızca 350 Dolar Olan Direnebilir Uslu Telefonunu Duyurdu

Pablo Emilio Escobar Gaviria ya da daha genel olarak öğrenilen ismiyle Pablo Escobar, tarihin en büyük uyuşturucu firaricilerinden biriydi. Bir yarıyıla damga vuran ve dünyanın en zengin insanları listesine daha girecek büyüklükte bir mirasa erişen Pablo Escobar, kabahat, uyuşturucu ve cinayet sözcükleri ile sık sık aynı tümcede yer aldı.

Pablo Escobar’ın kardeşi olan Roberto Escobar ise daha çok teknoloji ve teknoloji üreticileri ile anılıyor. Geçtiğimiz yarıyılda şöhretli teşebbüsçü ve iş adamı Elon Musk’ın alev silahı fikrini kendisinden çaldığını iddia ederek gündem yaratan kardeş Escobar, şimdi ise 2019 senesinin en büyük hayal kırıklıklarından olan direnebilir uslu telefonlarla gündemde.

fold

Samsung ve Huawei’nin ardından LG, Apple gibi teknoloji devlerinin kendi direnebilir uslu telefonlarını piyasaya sürmelerini beklerken Roberto Escobar’ın “Escobar Fold 1” isimli direnebilir uslu telefonu ile karşı karşıya kaldık. Üstelik kardeş Escobar bu telefonun kırılmaz olduğunu ve rakiplerine göre son derece uygun maliyetli olduğunu söylüyor.

fold

Sekiz çekirdekli 2.8Ghz Qualcomm Snapdragon 8 harekâtçıya sahip olan bu direnebilir telefon, 16 MP + 20 MP çift kameraya sahip. 7.8 inçlik Full HD AMOLED ekrana sahip olan makine, çift Takviyesine De sahip. İşin en eksantrik tarafı ise bu direnebilir uslu telefonun sadece 349 dolar maliyet yaftasına sahip olması.

fold

Apple, direnebilir uslu telefon piyasasına henüz girmemiş olsa da Roberto Escobar, bu telefon ile Apple’a karşı bir anlamda savaş açmış vaziyette. Digital Trends’e yaptığı söylemelerde “Bir Hayli insana Apple’ı yeneceğimi söyledim ve yapacağım. Perakendecileri ve çevrimiçi ağları aradan çıkardım. Böylece Samsung ve öbürleri gibi binlerce dolara telefon satmıyorum.” biçiminde konuştu.

fold

Üstelik Roberto Escobar’ın Apple’a karşı başlattığı savaş sadece sektörel bir rekabetten ibaret değil. Kardeş Escobar, Apple’ın insanları aldatarak kıymetsiz mahsuller sattığını iddia ederek 6 Ocak 2020’da işletmeye karşı 30 milyar dolarlık bir ‘sınıf-aksiyonu’ davası kalemtıraşını duyurdu. İnsanlara hak ettiklerini geri vermeden evvel kendi telefonunu gün suratına çıkarmak istediğini söyleyen Escobar, bu davaya başlamak için yalnızca avukatlara 1 milyon dolar para tükettiğini dile getirdi.

Escobar Fold 1 tanıtım videolarını hemen alttan izleyebilirsiniz