John Wick Kâinatının Bayan Başrollü Filmi Ballerina’nın Rejisörü Muhakkak Oldu

John Wick Kâinatının Bayan Başrollü Filmi Ballerina’nın Rejisörü Muhakkak Oldu

John Wick âleminde sadece bir intikam öyküsü izlemedik. Tam serinin özeti “Karısından kalan köpeği öldürülen John Wick, asabı geçene kadar seyyaredeki tam katilleri öldürecek” olarak yapılabilir ancak serinin içeriği çok geniş bir dünya oluşturmaya izin veriyor. Öyküde ismi geçen teşkilatların geçmişleri ve yan şahsiyetlerin varlıkları, daha geniş bir dünyayla karşı karşıya olduğumuzu gösteriyordu.

Bu dünya beyaz perdede genişlemeye devam edecek. John Wick âleminde geçecek filmlerden biri de Ballerina olacak. Başrolünde bir kadının yer alacağı filmde John Wick’i en fazla cameo belli bir sahnede kısa zamanlığına görünen oyuncu olarak görebileceğiz gibi duruyor. 

Ballerina filmini Len Wiseman idareyecek

len wiseman

Ballerina filminin rejisörlük koltuğunda Len Wiesman oturacak. Filmde, ailesi öldürülen genç bir bayan suikastçının öyküsü anlatılacak. Filmin senaryosunu, Army of the Dead ve John Wick Chapter 3: Parabellum’dan tanıdığımız Shay Hatten kaleme alıyor. 

Filmin üretimcileri arasında Vasil Iwanyk, Erica Lee, Chad Stahelski, Keanu Reeves ve Kaley Smalley yer alıyor. 

Kimdir bu balerin?

ballerina john wick

Hakikatinde biz Ballerina filmin başrolü olabilecek kişiliği John Wick Chapter 3: Parabellum’da görmüştük. Filmde bir sekansta gördüğümüz suikastçı vurmalı balerin genç kız, film sonundaki jenerikte de Ballerina ismiyle ortaya çıkmıştı. Unity Phelan, filmin galasına da katılmıştı. 

John Wick serisinin üçüncü filmi, dünya çapında 323 milyon dolar gişe yapmayı muvaffak olmuştu. Konut cümbüş sistemlerine müteveccih DVD ve çevrimiçi kopya gibi mahsuller dikkate alındığında da John Wick, Lionsgate’in elindeki en galibiyetli marka oldu.