İstanbul’da turisti taciz edip dolandıran taksici tutuldu!

İstanbul'da turisti taciz edip dolandıran taksici tutuldu!

İSTANBUL Şişli’de Tayland tebaalı bayan turist Niorn S., bir müddet evvel bindiği 34 TEH 13 plakalı takside fazla fiyat ödedi. Hadisenin ardından geçtiğimiz Çarşamba günü turist bayan, aynı taksiye denk geldi. Bayan bu defa olanı biteni cep telefonuyla kayda aldı.

Yolculuk süresi süresince bayanla sohbet eden taksici, kadının 2 defa elini tutarak taciz etti. Turist daha sonra vasıtadan ineceği esnada ise taksici hem fazla para istedi hem de kadının uzattığı 100 lirayı sol cebe koyarak 20 lira uzatıp 20 lira daha istedi. Bayanın taksicinin kendisini dolandırmaya çalıştığını kavraması üzerine 100 lirayı geri alıp 30 lira vererek böldüğü iddia edildi.

Taylandlı bayanı taciz edip dolandırmaya çalışan taksici

EHLİYETİNE EL KONULMUŞ

Görüntülerin sosyal medyada yayınlanmasının ardından harekete geçen Trafik Sorgulama Şube Müdürlüğüne bağlı Sivil Trafik Takımlar Amirliği misyonluları, taksinin plakasından vasıta sahibini tanımladı. Sahibine erişen polis, taksicinin Birol T. 32 olduğunu tanımladı. Yapılan çalışmaların ardından taksici, taksiyle tutularak şubeye götürüldü.

Taksiciden büyük ayıp! Yolcu seçti manili yurttaşı almadı

Şubede harekâtları yapılan Birol T.’nin ehliyetine 100 ceza puanını doldurduğu için el konulduğu bilindi. Bunun üzerine hadise sebebiyle çalışma evrakı iptal edilen taksi, belediyeden evrak alınıncaya kadar müddetsiz olarak trafikten men edildi. Ayrıca sürücüye ‘çalışma ruhsatının bulunmaması’, ‘sürücü evrakı alınmışken vasıta kullanmak’ ve ‘taksimetre kullanmamak’ kabahatinden 3 bin 508 lira yönetimsel para cezası kesildi.

Taksicilerin ‘yolcu alma’ münazarası böyle görüntülendi!

“YANLIŞ ANLAŞILMA”

Harekâtları bitirilen Birol T. adli harekâtları yapılmak üzere polis merkezine sevk edildi. Şubede çıkışta gazetecilerin, “Pişman mısınız?” sualine Birol T., “Abi rastgele bir şey yapmadım, taciz de etmedim, kasvet de yok. Yanlış anlaşılmadan ibaret” dedi.