İsmail Ok aslen nereli eşi Nesrin Ok ve çocuklar kimdir?

İsmail Ok aslen nereli eşi Nesrin Ok ve çocuklar kimdir?

Politikanın beğenilen simalarından olan İsmail Ok, Balıkesir’in Kepsut ilçesine bağlı Hotaşlar köyünde dünyaya geldi. Liseden mezun olduğunda Ziraat Teknisyeni olan İsmail Ok, uzun seneler sivil korunma memuriyeti yaptı. Nesrin Ok ile konutlu olan İsmail Ok’un 2 tane oğlu bulunuyor. 

İSMAİL OK KİMDİR: İsmail Ok, 7 Ağustos 1964’te Balıkesir’in Kepsut ilçesine bağlı Hotaşlar köyünde dünyaya geldi. Baba ismi Eyyup, anne ismi Fatma’dır. İlk ve ortaokulu köyünü tamamladı. Daha sonra 1979 senesinde Bursa Tarım İş Lisesi’ne girdi. Buradan, 1982’de Ziraat Teknisyeni olarak mezun oldu. 

İsmail Ok eşi Nesrin Ok çiftinin iki çocuğu bulunuyor. Bir yarıyıl Balıkesir Belediye Başkanlığı misyonunu yürüten İsmail Ok’un oğlu fen lisesinde okuyordu.

EĞİTİM HAYATI: İlk ve ortaokulu köyünde bitirdi. 1979 senesinde Bursa Tarım İş Lisesi’ne girdi. Buradan, 1982’de Ziraat Teknisyeni olarak mezun oldu. Aynı sene üniversite imtihanına girerek, Uludağ Üniversitesi Balıkesir Necatibey Eğitim Fakültesi Kimya-Fizik Kısmı’nü kazandı. 1987’de mezun olduktan sonra, 1987-1989 seneleri arasında Bursa-Yenişehir`de Sivil Korunma Memuru olarak misyon yaptı. 1989-1991 seneleri arasında İstanbul-Beyoğlu Teknik Lisesi ve Sanayi İş Lisesi’nde, 1991-1994 seneleri arasında Susurluk Teknik Lise ve Sanayi İş Lisesi` nde 1994-1999 seneleri arasında, Balıkesir Merkez Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde Kimya Hocayı olarak misyon yaptı. 1999 senesinde Balıkesir Gizemi Yırcalı Anadolu Lisesi’ne atandı.

Gizemi Yırcalı Anadolu Lisesi`ndeki hocalık misyonundan, yaşadığı kent olan Balıkesir`e hizmet etme görüşü ile 01 Aralık 2008 tarihinde istifa etti. 29 Mart 2009 Mahalli Yönetler Tercihi`nde Milliyetçi Hareket Partisi adayı olarak katıldığı tercihi kazanarak Balıkesir Belediye Başkanı oldu. 1994-1999 seneleri arasında Balıkesir Türk Eğitim-Sen İdare Heyeti Abonesi, 1994-2004 seneleri arasında ise, Balıkesir Türkiye Kamu-Sen Balıkesir Şehir Temsilciliği ve Türk Eğitim-Sen Şube Başkanlığı misyonlarında bulunan Belediye Başkanı İsmail Ok, hali hazırda Türkiye Kamu Çalışanları Takviyeleşme ve Dayanışma Vakfı ile Türk Ocakları abonesidir.

Belediye hizmetlerini bir sancak yarışı olarak gören Başkan İsmail Ok, 3 Nisan 2009 tarihinde Balıkesir Belediye Başkanlığı misyonunu devralarak yeni misyonuna başlamıştır. Misyon zamanınca herkese denk mesafede hizmet etmeyi ilke edinen Başkan Ok, konutlu, iki oğul babasıdır ve ingilizce öğrenmektedir. İsmail Ok 24 Haziran 2018 Genel Tercihlerinde, İYİ Parti Balıkesir Milletvekili adayı olmuştu.