iPhone 11 Modelleri, Beklenenden Daha Fazla Arz Görüyor

iPhone 11 Modelleri, Beklenenden Daha Fazla Arz Görüyor

Apple, geçtiğimiz Cuma günü yeni iPhone’lar için ön sipariş almaya başladı. Apple analisti Ming-Chi Kuo, Cuma günü başlayan iPhone 11, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max ön siparişlerinin beklenenin çok daha ilerisinde olduğuna inandığını belirten bir rapor yayınladı. 

Ming-Chi Kuo raporunda, Apple’ın çevrimiçi gönderi tahminlerinden yararlandı. Kuo, iPhone 11 ve iPhone 11 Pro’lara eforlu bir arz olduğunu, özellikle yeni renk alternatiflerine olan arzın yüksek olduğunu belirtti.

iphone 11 satış rakamları

Kuo’nun raporuna göre Amerika Birleşik Devletlerinde iPhone 11’den daha pahallı olan iPhone 11 Pro’ya daha fazla arz var. Çin piyasasında ise iPhone 11 ön siparişleri iPhone 11 Pro’nın önünde yer alıyor. Kuo, sıfır faizli ödeme tasarıyı ve değiş tokuş programlarının yeni iPhone modellerinin satışlarını artırdığını söylüyor. 

TF Securities, yeni iPhone’ların 65- 70 milyon satılacağını hipotez ediyordu. Ancak ön sipariş sayılarının beklenenden fazla olmasının ardından TF Securities de satış varsayımlarını artırıyor. 

Apple, iPhone 11’i 699 dolar maliyetle piyasaya sürdü. Ming-Chi Kuo’nun yayınladığı rapora göre 699 dolar olan maliyet, iPhone 6 ve iPhone 7 kullanıcılarını telefonlarını iPhone 11’le değiştirmesi için teşvik ediyor. 

Apple, yeni iPhone’lar için geçtiğimiz Cuma ön sipariş almaya başladı. Resmi satışlar ise 20 Eylül tarihinde başlayacak.