Intel, Project Athena’nın İlk Makine Tanıtımlarına Reelleştirdi

Intel, Project Athena'nın İlk Makine Tanıtımlarına Reelleştirdi

Intel, bugün Project Athena’nın parçası olan aygıtlarını tanıttı. İlk aygıtlar hâlihazırda Dell ve HP bilgisayarlar olurken değişik üreticiler ise kendi Project Athena dizüstü bilgisayarlarını bu yıl içerisinde satışa sunacak.

Firma, bugün yaptığı söylemede “Araştırmalar gösteriyor ki harcayıcılar, satın alma kararlarında optik sinyallere ve sergenlere haysiyet ediyorlar. Tanımlayıcı test ve iletiler, mağazalarda insanların dikkatini bunların sürüklediğini gösteriyor” ifadelerini kullandı.

project athena

İşletmenin tanımladığı “Mobil performans için planlandı” belirteci, önümüzdeki haftalarda satışa çıkacak olan Dell XPS 13 2-in-1, HP Elitebook 1040 ve HP Elitebook 830’un pazarlama evrelerinde kullanılacak. Acer, Asus, Dell, HP, Lenovo ve Samsung’un değişik aygıtları, bu yeni çıkartmayla “tatil sezonu” sırasında tanışacak.

“Mobil performans için planlandı” ibaresinin emelini yerine getirmesi ve alıcılara doğru dizüstü bilgisayarları bulmasında dayanakçı olması umut ediliyor. Natürel bu çıkartmalar, teknolojiyle oldukça işli dışlı olanlara değil; teknolojik terimler ve bilgisayar teçhizatlarına yabancı olanların daha çok işine yarayacak.

Project Athena nedir?

Intel’in CES 2019’da tanıtımını asıllaştırdığı bu projede makinelerin anlık tesir, performans ve yanıt verme beceriyi, zeka, pil ömrü, bağlanabilirlik ve biçim etmenini karşılaması gerekiyor.

Intel, Project Athena sertifikası isteyen tüm aygıtları temennileri karşılayıp karşılamadığı konusunu inceliyor. Natürel ki “Rastgele bir üçüncü parti sistemin performansını garanti etmez” anekdotu düşülmüş olması, temennileri azıcık baltalasa da bunun legal emeller için yapıldığını gözden kaçırmamak gerekiyor.