Intel, 2020 Olimpiyatları’na 3 Ebatlı İzleme Teknolojisi Sağlayacak

Intel, 2020 Olimpiyatları'na 3 Ebatlı İzleme Teknolojisi Sağlayacak

Intel, 3 Ebatlı Sporcu İzleme’sini 3D Athelete Tracking 2020 Tokyo Olimpiyatları’na getirmeyi tasarlıyor. Bugün firma, 100 metre koşularında ve öbür koşu aktifliklerinde sporcuları kaydolmak için izleme sistemini kullanacaklarını ve sistemde 4 kamera bulunacağına söyledi. Algoritmalar, daha sonra sporcuların hareketlerinin biyomekaniğini tahlil edecek ve görüntüler, yayın sırasını yinelenirken sporcuların üstünde görsel olarak gözükecek.

Intel, 2020 Olimpiyatları için şimdiden büyük laflar verdi:

intel

Daha evvel söylediklerine göre firma, Tokyo Olimpiyatları’nda kullanılmak üzere 5G ağı kurma çalışmaları yürütüyor. Bu bağlamda drone tabanlı bir ışık şovu görme uğrumuz oldukça yüksek. Bugün Intel, oyunlarda misyon alacak personele VR eğitimi vermek için Beynelmilel Olimpiyat Komisyonu IOC ile çalıştığını da açıkladı. Bu sistem, çaba sırasında VR modelleri oluşturmaya yarayacak.

Sistemlerde i5 harekâtçılar kullanılacak:

Intel tokyo olimpiyatları

Intel, olimpiyatlarda kullanacakları sistemlerine kendi Core i5 harekâtçılarıyla efor verecek. Özellikle surat tarife sistemleri “NeoFace”, 300 binden fazla insanı tanımakta kullanılacakken Core i5 operasyoncusu, bu sistem için de altyapıyı sağlayacak.

Intel’in 2020 Tokyo Olimpiyatları için yaptığı hazırlıklar, teknoloji dünyasını da yakından ilgilendiriyor. Spor ve teknolojinin bir arada yürütüldüğü bu faallikler, her yıl yeni teknolojilerin de görücüye çıkmasına ön ayak oluyor. Intel’in verdiği lafları tutarak Tokyo Olimpiyatları’nın teknolojik altyapısını meselesiz olarak kurup kuramayacağını önümüzdeki günlerde hep beraber göreceğiz.