Instagram’da GIF Biçiminde Gönderi Paylaşımı Nasıl Yapılır?

Instagram’da GIF Biçiminde Gönderi Paylaşımı Nasıl Yapılır?

Günümüzde, mevzu her ne olursa olsun Instagram’da GIF paylaşımı yapmak muhtemel. Videolardan daha az bilgi tüketen ve neşeli zaman geçirmeyi muhtemel kılan bu GIF’leri Instagram’a uygulama içerisinden doğrudan yüklemek ise muhtemel değil. 

Peki bu gidişat, Instagram kullanıcılarını durdurmaya yeter mi? Natürel ki yetmez. Videoları GIF formatına çeviren bir üçüncü oarti uygulamayı kullanarak iPhone ve Android makinelerden Instagram’a GIF yükleme kısmetimiz var. 

GIPHY Sırça isimli uygulamayı, uygulama mağazanızdan indirin:

gif

GIF olarak paylaşmak istediğiniz videonun telefonunuzda olduğuna emin olun.  GIPHY SIRÇA’i açaral ekranda sol tarafta bulunan ufak film rulosu simgesine basarak galerinizi açın. İstediğiniz GIF’i ya da GIF yapılacak videoyu seçin. 

gif

İstediğiniz filtreleri uygulayın. Filtreleri teker teker uygulamanız gerekiyor. İşiniz bitince Next tuşuna basın.  Altta yer alan Instagram tuşuna basın. Akışta mı öykünüzde mi paylaşacağınızı seçin. 

Buradan sonra uygulama sizi standart Instagram paylaşım arayüzüne yönlendirecek. GIPHY Sırça ile döngüsel gifler yapmak da muhtemel. Bunun içi uygulama içindeki tertip etme taşıtlarını kullanabilirsiniz. 

Instagram’da GIF paylaşmak işte bu kadar kolay.