Instagram, Önümüzdeki Hafta Platformundan Alkışları Kaldırmaya Başlıyor

Instagram, Önümüzdeki Hafta Platformundan Alkışları Kaldırmaya Başlıyor

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından biri olan Instagram, bir hayli aktüelleme ve yenilik ile beraber kendini canlı yakalamaya çalışıyor. Uygulamada son zamanlarda asıllaşan bazı farklılıklar ise Instagram’ı olduğundan daha değişik bir hale getirerek yeni bir tecrübe sağlamayı hedefliyor.

Bundan birkaç ay evvel Instagram, alkışların saklanacağını belirten bir bülten yapmıştı. Yapılan bu aktüelleme ile artık atılan gönderilerdeki alkışlar sadece paylaşımı yapan şahsa gösterilecek ve bunun dışında kimse alkış rakamını göremeyecek. Bu bültenin üzerinden azıcık zaman geçmesinden sonra Instagram, bildirim yerindeki ‘Takip’ sekmesini de kaldırarak uygulamayı daha şahsi bir platform haline getirmişti. Şimdi ise Instagram’ın alkış saklama özelliği, değişik ülkelerde sınanmaya başlayacak.

7 ülkede test edilen özellik, dünyaya açılmaya hazırlanıyor

Instagram

Instagram’ı daha şahsi bir platform haline getirecek ve hakkında aşırısıyla tenkide maruz vazgeçebilecek olan aktüelleme, şu anda 7 ülkede test ediliyor. Kanada, İtalya, İrlanda, Japonya, Brezilya, Avustralya ve Yeni Zelanda’da test edilen özellik, yakın zamanda Amerika Birleşik Devletleri‘nde de test edilmeye başlanacak ve firmanın bundan sonraki adımı, özelliği tüm dünya ülkelerinde test etmek olacak.

Özelliğin bütün olarak tam Amerika Birleşik Devletleri eyaletlerinde test edilmeyeceğini belirten Instagram CEO’su Adam Mosseri, ülkenin sadece emin eyaletlerinde bu özelliğin ulaşılabilir olacağını belirtti. Instagram’ın alkışları saklama teşebbüsünden sonra Facebook da bu furyaya katılma kararı aldı ve alkışları saklama özelliğini Avustralya’da test etmeye başladı.

Instagram ve Facebook, dünyanın en büyük sosyal medya platformları olmasına karşın artık yavaş yavaş şahsi bir platform haline gelmeye başladı ve bu vaziyet sosyal medya fenomenlerini de etkileyebilir gibi duruyor. Sizce Instagram ve Facebook’un reelleştirmeye çalıştığı alkışları saklama özelliği zorunlu bir özellik mi? Fikirlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.