İddia: Samsung Galaxy S11’in Ekranı, Evvelki Hiçbir Samsung Telefona Benzemeyecek

İddia: Samsung Galaxy S11'in Ekranı, Evvelki Hiçbir Samsung Telefona Benzemeyecek

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, uslu telefon pazarının doruğuna oturmak için piyasaya sürdükleri amiral gemisi telefonlarının yanı gizeme kendi OLED ekranlarını da üretiyor. Samsung, o kadar nitelikli OLED ekranlar üretiyor ki son zamanlarda sattıkları iPhone 11 ekranları ile sanki kendisine karşı rekabet ediyor.

Kendi makinelerinin ekranını da kendisi üreten Samsung, zati ispatlanmış olan niteliğini daha da yükseğe sürükleyerek daha fazla kullanıcıyı kendi tarafına sürüklemek istiyor. Samsung’un önümüzdeki yıl piyasaya sürmesi beklenen Galaxy S11 için daha nitelikli bir ekran üreteceği düşünülüyor. Bir Twitter kullanıcısı, Samsung’un Galaxy S11’de olası olan azami yenileme süratine çıkılabileceğine söyledi.

Samsung Galaxy S11’in ekranı, 120 Hz yenileme süratine sahip olabilir:

Samsung Galaxy S11

Ice Universe adlı Twitter kullanıcısı, genellikle henüz piyasaya sürülmeyen uslu telefonlarla alakalı bilgi sızdırmasını öğreniliyor. Kullanıcının bu sabah paylaştığı bir tweet ise aşırısıyla dikkat çekti. Rivayetlere göre Samsung’un önümüzdeki yıl piyasaya sürülecek amiral gemisi uslu telefonu daha yüksek yenileme süratini destekleyen bir ekrana sahip olacak.

İddianın daha çok dikkat sürükleyen tarafı ise firmanın 90 Hz yenileme süratine statik kalmayacağı ve 120 Hz yenileme süratine kadar çıkacağı oldu. Ortaya çıkan bu bilgi gerçekten doğru ise bu gidişat, Samsung’u yüksek yenileme süratlerine çıkan ilk firma yapmayacak ancak Galaxy S11, firmanın 120 Hz yenileme süratine sahip ilk uslu telefonu olacak.

Samsung Galaxy S11

Daha evvel yüksek yenileme süratini destekleyen ekranlara sahip uslu telefonlar görmüştük. Bu sene içerisinde OnePlus ve Google; OnePlus 7/7 Pro ve Pixel 4 modelleri ile beraber 90 Hz yenileme süratlerini gözler önüne sermişti. Henüz Samsung tarafından bu mevzu hakkında fotoğrafı bir söyleme yapılmadı ancak firmanın böyle bir gelişim yapması pek de olasılık dışı görünmüyor.

Henüz hakkında fotoğrafı olarak hiçbir bilgi paylaşılmamış olan Samsung Galaxy S11 ile alakalı bazı iddialar şimdiden ortaya çıkmaya başladı. Kamera kod isminin Hubble olarak tanımlandığı söylenen makinenin bu alanda öteki amiral gemilerini yerle bir etmesi bekleniyor. Bunun dışında makinenin en az 4.000 mAh pile sahip olması ve 5G dayanağıyla gelmesi bekleniyor.