İddia: Nvidia, ‘Süper’ RTX Grafik Kartlarını Temmuz Ayında Piyasaya Sürecek

İddia: Nvidia, 'Süper' RTX Grafik Kartlarını Temmuz Ayında Piyasaya Sürecek

AMD Navi, son zamanlarda tüm haber başlıklarında yer alıyor ancak bu sona erecek gibi görünüyor. Bazı dedikodulara göre Nvidia ‘Süper’ grafik kartlarının 21 Haziran gibi erken bir zamanda söylenebileceği iddia ediliyor.

Bu, teknoloji blogu WccfTech tarafından doğrulanmamış bir sızıntı ile söylendi. Yayınlanan haberde bunun yanı gizeme Nvidia RTX serisinin beş ‘Süper’ grafik kartının ayrıntılarına yer verildi.

Nvidia GeForce RTX 2060, RTX 2070, RTX 2070 Ti henüz mevcut değil, RTX 2080 ve hatta RTX 2080 Ti’nin daha eforlu versiyonları olduğu söyleniyor. Mevcut grafik kartlarının bu Süper versiyonlarında yapılan geliştirmeler, dedikodulara göre RAM overclock’tan daha aşırısı olacak.

Misalin Nvidia GeForce RTX 2080 Ti Super, tamamen yeni bir grafik harekâtçısına GPU sahip olacak. RTX serisinin amiral gemisi olmayan modelleri, daha iyi GPU’lara sahip olacak ve ‘Süper’ modeller, Süper olmayan modellerle aynı biçimde maliyetlendirilecek. Mevcut modellerin maliyetlerinde de düşüş olacak.

Sızdırılan tam ‘Süper’ grafik kartlarının listesi şu biçimde:

Nvidia RTX 2080 Ti Super – yeni GPU Nvidia RTX 2080 Super – RTX 2080 Ti GPU Nvidia RTX 2070 Ti Super – yeni GPU Nvidia RTX 2070 Super – RTX 2080 GPU Nvidia RTX 2060 Super – RTX 2070 GPU

Bu dedikoduların gerçekten doğru olup olmadığını zaman gösterecek ancak öyleyse Nvidia, AMD’ye karşı savaşında bir kere daha silah kuşanacak gibi görünüyor ve bunun nasıl olacağını görmek için sabırsızlanıyoruz. Neticede son kazanan, biz harcayıcılar olacak.