İddia: Apple, 2020’de 5G Takviyeli ve OLED Ekranlı 4 iPhone Piyasaya Sürecek

İddia: Apple, 2020'de 5G Takviyeli ve OLED Ekranlı 4 iPhone Piyasaya Sürecek

Cupertino merkezli teknoloji devi Apple, uslu telefon sektöründeki iPhone modelleri ile tanınıyor. Bu yıl içerisinde piyasaya sürülen iPhone 11 serisindeki modeller ile aşırısıyla dikkat sürükleyen Apple, bu ivedisi için 3 değişik model piyasaya sürmüştü. Kamera özellikleriyle alaka toplayan iPhone 11 ivedisi, çıktığı günden beri iyi satış sayılarına erişti.

Amerikalı firmanın bu yıl çıkardığı uslu telefonların ardından firma ile alakalı rivayetler konuşulmaya devam ediyor. JPMorgan analisti Samik Chatterjee, firmanın 2020 güzünde dört değişik model tanıtacağını belirtti. Chatterjee’nin belirttiğine göre bu modellerin hepsi 5G irtibat takviyesine sahip bir biçimde piyasaya sürülecek ve hepsi OLED ekrana sahip olacak. Samik Chatterjee, aynı zamanda piyasaya sürülecek olan telefonların ebatları ile alakalı da bazı bilgiler paylaştı.

İki üst segment, iki bütçe arkadaşı model piyasaya gelecek:

Apple iPhone

Chatterjee’nin iddialarına göre Apple, 6,1 inç ve 6,7 inç ekran büyüklüğüne sahip olan 2 adet üst segment uslu telefon piyasaya sürecek. Geriye kalan 2 modelin ise 5,4 inç ve 6,1 inç ekran ebadına sahip olması ve daha uygun maliyetli modeller olması bekleniyor. Chatterjee, kaç tane iPhone piyasaya sürülürse sürülsün satışa çıkacak olan tam modellerde OLED ekran kullanılacağını ve bu makinelerin 5G irtibat takviyesine sahip olacağını belirtti.

Üst segment ve daha pahalı maliyet yaftasına sahip olacak olan modeller, yeni 3D arka kamera teknolojisini içerisinde barındıracak. Uygun maliyetli modellerde ise iPhone 11’de olduğu gibi kolay ikili kamera montajı yer alacak.

Samik Chatterjee, yaptığı söylemelerde 5G teknolojisinin de modeller arasında değiştirilebileceğini belirtti. Chatterjee’nin yorumlarına göre Apple, üst segment telefonlarında en süratli 5G teknolojisi olan mmWave teknolojisini kullanacak. Uygun maliyetli modelde ise daha yavaş olan ancak erimi mmWave’e göre daha büyük olan sub-6 GHz teknolojisi kullanılacak.