Huawei, P300, P400 ve P500 Model Adlarını Tescilledi

Huawei, P300, P400 ve P500 Model Adlarını Tescilledi

Şirketlerin yeni bir mahsul üretecekleri zaman bu mahsulün ad hakkını kendi üzerine alması gerekiyor. Aksi takdirde kullanılacak olan ad, başka bir firma tarafını patentlenebilir.

Geçtiğimiz aylar içerisinde Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump’ın yaptırımlarına maruz kalan Huawei, daha sonrasında bu yaptırım kararlarının geri çekilmesiyle rahat bir soluk almıştı.

Bugün ortaya çıkan bir bilgiye göre Çinli uslu telefon sektörü devi işletme, Birleşik Krallık’ta 3 yeni marka ismini patentledi. Patentlenen adların P300, P400 ve P500 olduğu belirtiliyor.

Huawei’nin P9 uslu telefonunda sonra P10’u çıkarması beklenen bir saldırıydı ancak P10’dan sonra P11 yerine P20 adlı bir uslu telefonu piyasaya sürmesi hiç de beklenmiyordu.

Telefonların adlarındaki rakamları birer birer artırmak yerine artık onar onar artıran Çinli firmanın bu yıl tanıttığı amiral gemisi uslu telefonu ise P30 idi. Aynı numaralama sistemi, P serisinin yanında Mate serisinde de gözlemlendi.

Şimdi ise Huawei’nin 3 haneli rakama sahip olan uslu telefon modeli adlarına geçiş yapabileceği olasılığı üzerinde duruluyor. Ne var ki şayet işletme böyle bir şey yapacak ve bir sonraki uslu telefonunu P400 olarak adlandıracak ise neden P300 ismini patentlediği suali uslara geliyor.